Jachtař Ondřej Teplý v dějišti olympiády

Olympic Test Event

V Enoshimě v Japonsku se jel od 17. do 23. srpna Ready Steady Tokyo Olympic Test Event. V této předolympijské regatě jsme měli jediného zástupce ve třídě Finn. I když se Ondřej Teplý na olympiádu do Tokia letos na jaře zatím nekvalifikoval, se nevzdává a rozhodl se pokračovat v připraveném programu a Test Eventu na olympiádu se jako jediný Čech zúčastnil. Ani nikdo jiný z českých jachtařů totiž kvalifikovaný zatím není.

V závodě se Ondrovi dařilo střídavě, ale stále se zlepšoval, a nakonec vyhrál poslední z deseti rozjížděk základní části. Vyhrál Maďar Zsombor Berecz.

Celkové výsledky a další info ZDE

Světový pohár v Japonsku provázel silný vítr

Od 25. srpna do 1. září se v Enoshimě, v místě, kde se za rok pojede olympijská regata, konal také závod světového poháru. Český jachting v něm měl opět jen jediného zástupce – byl jím znovu Ondřej Teplý ve třídě Finn.

Celý závod provázel silný vítr přes 20 uzlů (10 m/s), až v samém závěru vítr ustal, a tak byla zrušena medailová rozjížďka. Zlato si tak zajistil Nicholas Heiner z Nizozemska. Ondřej Teplý skončil na 13. místě.

„Závod byl strašně náročný, ke konci už jsem byl hodně unavený, přesto se mi v závěru podařilo vyhrát jednu rozjížďku,“ popisoval Ondra svou japonskou misi. „Do silného větru jsme nově zvolili plachtu značky North Sails, kterou nemám ještě vyzkoušenou, takže byl pro mě závod dobrým testem. Až dosud jsem jezdil na plachtách WB, které stále používám ve slabém větru do 15 uzlů. Hlavním cílem mé účasti v obou japonských závodech bylo získat co nejvíc informací o revíru, kde se pojede příští rok olympijská regata. A to se myslím podařilo,“ zhodnotil.

Nyní Ondru čeká spousta tréninku a testování, v prosinci mistrovství světa v australském Melbourne a v dubnu pak světový pohár v Janově, který nabízí poslední možnost, jak se kvalifikovat na olympiádu.

Celkové výsledky ZDE

Zdroj: Český svaz jachtingu

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.