FIA ETRC 2023 Kiss upaloval na Slovakia Ringu do čela

Druhým závodem pokračovalo Goodyear FIA ETRC na Slovakia Ringu, když závod v Maďarsku byl zrušen. Pojede se tak jen osm podniků evropských kamionů.

Maďar Norbert Kiss se těšil na domácí závod, ale ten bohužel letos nevyšel, a tak si chtěl spravit chuť na Slovakia Ringu. Rychlý slovenský okruh u Orechovej Potoni více vyhovuje rychlejším vozům, ale v kalendáři FIA ETRC už si svoje místo našel. Kvalifikace jasně hovořilao tom, že Kiss se bude po prvním závodě v Misanu chtít prodrat do čela celkové klasifikace tohoto seriálu.

Závody na Slovakia Ringu nezačaly zrovna nejlépe, když start musel být o 30 min posunutý z důvodů špatného počasí. Po 30 minutách komise FIA nakonec závod pustila, ovšem ani ten nemohl být nakonec plnohodnotně dokončen a jezdci závod dojeli pod žlutými vlajkami. Norbert Kiss zvítězil v první jízdě a druhé místo si odvezl Antonio Albacete s MANem a bronz bral Sasha Lenz. Iveco tak muselo na stupně vítězů jen přihlížet a čtvrtý Jochen Hahn se Steffi Halm mohli přemýšlet, jak se na ty stupně před nimi vyhoupnout. Šestým místem se připomněl letos poprvé startující Jamie Andreson z Velké Británie. Chyběl zde jak Hecker, tak i Francouz André.

I druhou odpolední jízdu vyhrál Norbert Kiss z Maďarska, a tak směle upaloval do čela klasifikace. Druhé místo si zasloužil s nevelkým odstupem 1,7s Jochen Hahn, a i bronzový podest obsadil pilot Iveca André Kursim. Jamie Anderson své šesté místo z první jízdy ještě vylepšil a čtvrtou pozici a připomněl, že se s ním musí počítat. Jediná Scania ve startovním poli Steffena Faase skončila až devátá.

Nedělní program zahájila třetí jízdou Steffi Halm dost nešťastně a po strkanici s Andersonem skončila a závod pro ni opět skončil. Kiss upaloval od prvních metrů a těšil se na další zlatý pohár. Stal se zde opět nezastavitelným. Závod nedokončil Angličan Newell, který po souboji s Rodruguezem skončil s rozbitým vozem s tříkolovou ztrátou a klasifikován byl na posledním jedenáctém místě. Rodriguez pak dostal napomenutí za rychlou jízdu, kdy jeho tachometr ukazoval více jak 160Km/h.

I čtvrté vystoupení na Slovakia Ringu znamenalo pro Kisse zlatý pohár. Předjížděl jednoho soupeře za druhým. Recuenco, který startoval z čela se mnoho z předních pozic neradoval, a nakonec dojel poslední. Stříbro bral Jochen Hahn z Německa a další pěkný bronzový kov patři do sbírky André Kursima na Ivecu. Halm znovu zabojovala a skončila pátá, když těsně za ní dojel Jamie Anderson z Anglie. Newell, Taylor a Recuenco uzavřeli pořadí v závodu. Ti však bojovali spíše o body do Promotérs Cupu.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.