Imponující výkon mistra světa v Outdoortrophy 2013

Extrémní outdoor štafeta v Lingenau, Bregenzerwald (Rakousko), označovaná také jako "neoficiální outdoor mistrovství světa", začíná přkvapením. Současný mistr světa v běhu do vrchu Petro Mamo (Eritrea) prostě sprintoval na cestě k "Niedere" a 12 km dlouhou trať, v nadmořské výšce 1,116 m dokončil v novém rekordním čase 59:47 minut. Předběhl prvotřídní elitní běžce Azarya Weldemariam (Eritrea) a Josepha Gray (USA), kteří předali štafetu letcům na padáku svých týmů o 4 min po Mamo. Leteci Markusu Prantlovi (tým Martini sportovní) se podařilo dohnat ztracený čas na Thomase Mitterdorfer (Rakousko, tým Land Rover). Mitterdorfer soutěžil v Land Rover týmu jako náhradník za Lorenze Peera, který měl několik pohmožděnin a zlomená žebra z tréninku předchozího dne.

outdoortrophy 2013

Vzrušující událost až do závěrečného zúčtování.

Závod pokračoval na divoké vodě: Čech Kamil Mrůzek (Team Nutrend) vyhrál soutěž na kajaku, těsně sledovaný rakušanem Gerhardem Schmidem (mistr tým Martini sportovní oblečení), a vicemistrem světa Manuelem Filzwieserem (Rakousko, tým Land Rover).

Po těsném závodě kajakářů,  starovali na horském kole závodníci obou vedoucích týmů Land Rover Hörburger a Martini Sportswear současně. Urs Huber, pátý na letošním mistrovství světa horských kol, jel neuvěřitelný závod, který mu přinesl pohodlné vedení. Hannes Pallhuber (Itálie), který vyhrál Outdoortrophy sedmkrát, se umístil na druhém místě. Tým Land Rover Hörburger dokončil závod po 3:37:02 hodin a ztratil na Outdoortrophy rekord o 7 minut.

Amatérské kategorii dominoval místní tým.

Tým "DJ Bikeshop" získal první místo v amatérské kategorii za 3:57:22. Hannes Metzler, proslulý horský cyklista, vyměnil své kolo za běžecké boty, před Josefem Simma (paragliding), Uwe Eichfelder (Německo, kajak) a Manuel Hofer (horské kolo) zajistil první místo s pěti minutovým náskokem na vítěze předchozí Outdoortrophy, "Panna X Team".