OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Hvězdné ankety ovládly brněnské páry

Český svaz tanečního sportu uspořádal první lednovou neděli Galavečer tanečního sportu. Tradiční ohlédnutí za uplynulou sezonou se letos konalo ve Zlíně v místním Kongresovém centru. Moderování akce se ujal Jan Onder s Hanou Felcmanovou. Ti provedli návštěvníky vyhlášením anket Hvězd roku a Vycházejících hvězd roku 2017 a také ukázkami nejlepších českých tanečních párů roku 2017, které vyhrály žebříček ČSTS ve svých kategoriích.

Anketu o Vycházející hvězdy roku 2017 vyhráli Jakub Brück s Annou Riebauerovou, kteří nejenže letos vyhráli mládežnické mistrovství ČR v deseti tancích, ale ve stejné disciplíně se dostali do finále i na dvou nejvýznamnějších mezinárodních soutěžích. Ve finále mistrovství Evropy ve Varšavě zůstali těsně pod stupni vítězů na 4. pozici, ve finále mistrovství světa

v Moskvě pak na místě 6. Hvězdami tanečního sportu roku 2017 se stali letos trojnásobní mistři ČR ve standardu a pětinásobní mistři ČR v deseti tancích, David Odstrčil s Tarou Bohak. Ti navíc předvedli skvělý výkon na mistrovství Evropy v deseti tancích v Kodani, kde získali 4. místo. Na „domácím“ mistrovství Evropy ve standardu v Olomouci pak proklouzli do semifinále na konečné místo 11. Obě dvě ankety tak opanovaly páry z brněnského klubu Dvectis DSP Kometa.

Do Síně slávy ČSTS byl uveden Václav Kosmák, někdejší finalista mistrovství Československa ve standardních i v latinskoamerických tancích. „Mně se skoro zastavilo srdce. Celý život jsem zasvětil tancování. Mám ho rád a budu ho dělat, dokud mi budou síly stačit. Děkuju, že jste mi tak krásně zatleskali, a budu si to navždycky pamatovat,“ řekl dojatý a překvapený dlouholetý tanečník a trenér.

A ukázky nejlepších párů za rok 2017? Svůj um předvedli už ti nejmenší – domácí pár TK Fortuny Zlín Matyáš Felcman s Klárou Hejnou, spadající loni do kategorie junior I, kteří vyhráli jak latinskoamerické, tak standardní bodování. Ve starší kategorii juniorů II už disciplíny měly odlišné vítěze: Jakuba Zímu a Nikolu Teplou z klubu Cool Dance v latinskoamerických tancích a Jana Buranta s Eliškou Plachou z MZ Dance Team v tancích standardních. Mezi mládežníky vyhráli latinskoamerickou část Jakub Brück s Annou Riebauerovou z Dvectis – DSP Komety Brno, ve standardu kralovali Tomáš Přikryl se Sanelou Los Chovancovou z kroměřížského iDance Studia.

V kategorii do 21 let vyhráli standardní žebříček s velikým odstupem od druhého páru Martin Mestek a Anna Starečková, slovinsko–český pár z TK Gradace Kroměříž. V latině zvítězili Matyáš Adamec s Natálií Otáhalovou i přesto, že během sezony ukončili svou společnou kariéru a nyní oba hledají nového partnera.

Mezi dospělými v národním ranklistu zvítězili David Odstrčil s Tarou Bohak z Dvectis DSP Kometa Brno ve standardu a Marek Bureš s Anastasií Iermolenko z Cool Dance v latině.

Profesionálové měli taktéž dva výherce: Martina Dvořáka se Zuzanou Šilhánovou z MZ Dance Team ve standardních tancích a Filipa Karáska s Terezou Florovou z TK Trend Ostrava v latinskoamerických tancích.

Mezi seniory zatančily ukázky páry z kategorie senioři I, přestože vyhlašování se týkalo všech seniorských kategorií (I – IV). Na parketu se tedy představili manželé Zdeněk a Lenka Přibylovi, vítězové standardního žebříčku, a Luboš Nevrla s Petrou Saksa Písteckou, vítězové latinského.

Připomeňme, že současná podoba národního žebříčku měla letos svou premiéru a páry získávaly body jak za výsledky na domácích šampionátech a turnajích Taneční ligy, tak za umístění na zahraničních soutěžích WDSF.

(jš)

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.