Hvězdné ankety ovládly brněnské páry

Český svaz tanečního sportu uspořádal první lednovou neděli Galavečer tanečního sportu. Tradiční ohlédnutí za uplynulou sezonou se letos konalo ve Zlíně v místním Kongresovém centru. Moderování akce se ujal Jan Onder s Hanou Felcmanovou. Ti provedli návštěvníky vyhlášením anket Hvězd roku a Vycházejících hvězd roku 2017 a také ukázkami nejlepších českých tanečních párů roku 2017, které vyhrály žebříček ČSTS ve svých kategoriích.

Anketu o Vycházející hvězdy roku 2017 vyhráli Jakub Brück s Annou Riebauerovou, kteří nejenže letos vyhráli mládežnické mistrovství ČR v deseti tancích, ale ve stejné disciplíně se dostali do finále i na dvou nejvýznamnějších mezinárodních soutěžích. Ve finále mistrovství Evropy ve Varšavě zůstali těsně pod stupni vítězů na 4. pozici, ve finále mistrovství světa

v Moskvě pak na místě 6. Hvězdami tanečního sportu roku 2017 se stali letos trojnásobní mistři ČR ve standardu a pětinásobní mistři ČR v deseti tancích, David Odstrčil s Tarou Bohak. Ti navíc předvedli skvělý výkon na mistrovství Evropy v deseti tancích v Kodani, kde získali 4. místo. Na „domácím“ mistrovství Evropy ve standardu v Olomouci pak proklouzli do semifinále na konečné místo 11. Obě dvě ankety tak opanovaly páry z brněnského klubu Dvectis DSP Kometa.

Do Síně slávy ČSTS byl uveden Václav Kosmák, někdejší finalista mistrovství Československa ve standardních i v latinskoamerických tancích. „Mně se skoro zastavilo srdce. Celý život jsem zasvětil tancování. Mám ho rád a budu ho dělat, dokud mi budou síly stačit. Děkuju, že jste mi tak krásně zatleskali, a budu si to navždycky pamatovat,“ řekl dojatý a překvapený dlouholetý tanečník a trenér.

A ukázky nejlepších párů za rok 2017? Svůj um předvedli už ti nejmenší – domácí pár TK Fortuny Zlín Matyáš Felcman s Klárou Hejnou, spadající loni do kategorie junior I, kteří vyhráli jak latinskoamerické, tak standardní bodování. Ve starší kategorii juniorů II už disciplíny měly odlišné vítěze: Jakuba Zímu a Nikolu Teplou z klubu Cool Dance v latinskoamerických tancích a Jana Buranta s Eliškou Plachou z MZ Dance Team v tancích standardních. Mezi mládežníky vyhráli latinskoamerickou část Jakub Brück s Annou Riebauerovou z Dvectis – DSP Komety Brno, ve standardu kralovali Tomáš Přikryl se Sanelou Los Chovancovou z kroměřížského iDance Studia.

V kategorii do 21 let vyhráli standardní žebříček s velikým odstupem od druhého páru Martin Mestek a Anna Starečková, slovinsko–český pár z TK Gradace Kroměříž. V latině zvítězili Matyáš Adamec s Natálií Otáhalovou i přesto, že během sezony ukončili svou společnou kariéru a nyní oba hledají nového partnera.

Mezi dospělými v národním ranklistu zvítězili David Odstrčil s Tarou Bohak z Dvectis DSP Kometa Brno ve standardu a Marek Bureš s Anastasií Iermolenko z Cool Dance v latině.

Profesionálové měli taktéž dva výherce: Martina Dvořáka se Zuzanou Šilhánovou z MZ Dance Team ve standardních tancích a Filipa Karáska s Terezou Florovou z TK Trend Ostrava v latinskoamerických tancích.

Mezi seniory zatančily ukázky páry z kategorie senioři I, přestože vyhlašování se týkalo všech seniorských kategorií (I – IV). Na parketu se tedy představili manželé Zdeněk a Lenka Přibylovi, vítězové standardního žebříčku, a Luboš Nevrla s Petrou Saksa Písteckou, vítězové latinského.

Připomeňme, že současná podoba národního žebříčku měla letos svou premiéru a páry získávaly body jak za výsledky na domácích šampionátech a turnajích Taneční ligy, tak za umístění na zahraničních soutěžích WDSF.