BÝT SOUČÁSTÍ LEGENDY. HURACÁNY JIŘÍHO MIČÁNKA ČEKÁ VÍKEND SPOLEČNĚ S 24H LE MANS

Půl milionu fanoušků a atmosféra nejikoničtějšího závodu v Evropě. To čeká tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra při třetím závodním víkendu série Lamborghini Super Trofeo Europe. Prestižní cupový šampionát bude startovat při legendární čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans.

Být součástí legendy. 

Huracány Jiřího Mičánka čeká víkend společně s 24H Le Mans. Možná až šedesátku identických Lamborghini ST EVO2 čeká naprosto výjimečný víkend. Vyjedou na stejnou trať jako speciály nejslavnějšího vytrvalostního závodu v motoristických dějinách, navíc před očima rekordního počtu fanoušků. „Nikdy jsme nezávodili před tolika lidmi a v takové atmosféře. Je to motoristický svátek a startovat při tomto závodu je pro nás splněný sen,“ říká před víkendem, který je největší motoristickou akcí v Evropě, manažer týmu Jiří Mičánek jr.

Na druhou stranu ví, že ho a čtveřici jeho svěřenců čeká extrémně těžký úkol. Kvůli nabitému programu víkendu budou mít před kvalifikací jen jednu šanci trénovat. Na trati, kterou stejně jako soupeři neznají. Huracány se stejně jako vytrvalostní speciály proženou třináctikilometrovou tratí, která částečně vede po běžných silnicích a jen jeden úsek sdílí s uzavřeným moderním okruhem.

Do závodu je navíc přihlášeno 55 aut, nakonec jich na startu může být až šedesát. Na třináctikilometrové trati, téměř dvojnásobně dlouhé než druhý nejdelší okruh v šampionátu – Spa-Francorchamps – by se ale mohlo startovní pole rozptýlit.

Sestava zůstává pro třetí závodní víkend stejná – v kategorii Pro-AM bude Bronislav Formánek se Štefanem Rosinou usilovat o navýšení svého vedení v čele šampionátu, které drží s náskokem pěti bodů. V kategorii PRO se představí juniorská dvojice Jáchym Galáš a Matěj Pavlíček.

Tým se stejně jako jejich soupeři musí připravit na velkou časovou tíseň, na neznámé trati, kde se nedá testovat během roku, se budou muset „zorientovat“ během jediného volného tréninku, víc seriálu Lamborghini Super Trofeo pořadatelé nedali. „Všichni tam budeme poprvé, takže bude záležet na tom, jak rychle najdeme ideální nastavení,“ konstatuje druhý pilot ve třídě PRO Matěj Pavlíček.

Pro Super Trofeo Europe bude netradiční celý formát. Volný trénink čeká jezdce už ve středu, první závod pak ve čtvrtek. Ten druhý pak uvede samotný závodní víkend 24H Le Mans, Huracány se utkají před očima čtvrtmilionu fanoušků, dopoledne před startem čtyřiadvacetihodinovky.

TZ a Foto: Buggyra.com

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting