HURACÁN NA FESTIVALU LIFE! MIČÁNEK MOTORSPORT UKÁŽE VICEMISTROVSKÉ LAMBORGHINI NA BRNĚNSKÉM VÝSTAVIŠTI

Nakouknout do kokpitu závodního speciálu Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO budou moci návštěvníci sportovně-zábavního festivalu LIFE!, který ovládne brněnské výstaviště. Nejrychlejší cupové auto na světě v expozici doplní i luxusní obytný vůz, který tým při závodech používá.

_LH06598.jpg

„Na festival LIFE! vozíme naše auta opakovaně. Motorsport je sport jako jakýkoliv jiný a naše zkušenosti nám to jen potvrzují – možnost podívát se na tak ultimátní závodní auto, je pro návštěvníky obrovské lákadlo,“ vysvětluje Jiří Mičánek jr., manažer týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra.

Tým teprve před pár týdny ukončil závodní sezonu šampionátu Lamborghini Super Trofeo Europe. V ní skončila dvojice Bronislav Formánek – Josef Záruba na celkovém třetím místě v prestižní třídě Pro-AM. „Super Trofeo je nejrychlejší cupový šampionát na světě, s obrovskou konkurencí. Tomu odpovídá i samotné auto,“ láká návštěvníky Jiří Mičánek.

20211031_STE_World_final_Misano3321 29 420

Model Huracán pohání v úpravě Super Trofeo EVO obří vidlicový desetiválec o objemu 5,2 litru a výkonu 620 koní umístěný uprostřed – tedy za kokpitem. Zvnějšku je auto z větší části karbonové a váží jen 1270 kilo – podobně jako třeba Škoda Octavia.

Kromě seriálu Super Trofeo Europe s vozem Jiří Mičánek nastupoval i v českém vrchařském šampionátu Maverick Hillclimb Czech, Josef Záruba s ním pak ovládl i jeden z letošních závodů středoevropského okruhového šampionátu. „Pro fanoušky to bude jedinečná šance vidět auto ještě v letošních barvách. Postupně všechna naše auta začínáme po dlouhé sezoně servisovat a připravovat na rok 2022,“ zve Jiří Mičánek.

20211031_STE_World_final_Misano3321 39 170

Ten milovníkům motorsportu slibuje ještě jeden pikantní exponát. Nechá totiž návštěvníky veletrhu nakouknout i do obytného vozu, který s týmem cestuje po závodech. Podobné luxusní obytné vozy, které jsou spíš pojízdným bytem 2+kk než spartánským místem k přespání, používají i závodníci v nejprestižnějších světových motoristických závodních sériích, třeba MotoGP nebo F1. „Pro mě je toto auto na část roku vlastně druhým domovem, takže svým způsobem nechávám lidi nakouknout ke mně do obýváku,“ směje se manažer týmu.

TZ a foto: Mičánek Motorsport powered by Buggyra

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.