Hurá na Slovakiaring, druhý díl Carboniacupu klepe na dveře

Vláďa Rožánek

Po úvodním klání na domácí trati v Mostě se Carboniacup vydá na svou další pouť středoevropskými autodromy a tentokrát pojede na Slovakiaring u Orechovej Potoni, v blízkosti Dunajské Stredy.

V Mostě měli příznivci Carboniacupu možnost vidět slušnou konkurenci i vyrovnané závody rychlých strojů.

Ne jinak tomu bude na slovenském autodromu, kde máme k dnešnímu dni přihlášeno 62 vozů ve čtyřech hlavních kategoriích, včetně jezdců z Německa, Rakouska, i domácí slovenské jezdce.

Tento víkend se pojede pod sponzorskou taktovkou firmy IPRacingshop.com, tedy specialisty na závodní oblečení, helmy a další motosport příslušenství.

 

Novinka čeká na jezdce z Maďarska, Rakouska, Polska i Slovenska. Právě pro tyto státní příslušníky máme připravený Carbonia OST Europa Cup 2016. Vyhlašování proběhne pro tři jezdce absolutně a tři nejlepší ze tří skupin.

V Mostě byla skupina A rozdělena na dva závody podle objemů motoru. Nyní pojedou všihni společně. Do skupiny A se například přihlásili Petr Zelenka se Suzuki Swift, Walter Forster na BMW M3, Marián Polonyi s BMW 130i, Vladan Pitel s BMW M3, Otto Svoboda s BMW M3 stáje Šenkýř Motosport, Martin Šípek s BMW GTR, Jaromír Jiřík s novou Škoda Octavia Cup, Miloš Merta se Subaru Impreza WRX, Milan Valášek s Ginettou G50, dvě Lamborghini Gallardo s Formánkem a Míchalem Petrů, Martin Jansa s Porsche 911 GT3 Cup, ale také Rudolf Machánek s Mercedesem SLS GT3 nebo velmi rychlé Ferrari 430 GT3 Denise Waszka. Až z Německa přijede Olaf Haeuesner s pěkným BMW M3, se kterým bojoval již v Mostě s Martinem Šípkem.

Celkem zatím máme přihlášeno 21 závodních aut.

Skupina B sériových vozů přivítá například Zdeňka Čurdu s BMW 330ci, Zbyňka Čurdu s BMW E36, Tomáše Beneše s Alfou Romeo, který mimochodem patří ke stálicím a má odježděny zatím všechny závody Carboniacupu, Lukáše Beneše na BMW, Standu Šedivce, Antona Alexejeva a Boleslava Waszka na vozech Corvette, či tři Nissany GTR pilotů Marečka, Miloty a Jana Kolárika.

Carbonia Cup

Druhou nejpočetnější skupinou bude skupina C speciálních vozů, ve které mohou startovat například Caterhamy, KTM-X-Bow, Radicaly, Lucchini, Osella, Norma, Lotus 7 nebo i Kaipan. Tedy prototypy a speciální konstrukce od nich odvozené.

Lotus 7

Představí se nám například pět Rakušanů, první z nich Gottfried Hatz pojede na vlastnoručně vyrobené konstrukci Pacemaker, Krammer, Franz, Kranzmuller a Riesenbauer pak pojedou na různých evolucích Caterhamů. Z českých jezdců to bude třeba Marek Bláha, Michal Vítek, Michal Rejman, Jakub a Martin Křečkové, či  Angel Bratovanov, všichni na Caterhamech. Radim Havlík, Martin Kalvas a Martin Vobořil osedlají na Slovakiaringu KTM X-Bow.

Zatím sedm jezdců se přihlásilo do poslední skupiny formulových monopostů, kde uvidíme jak nadějného Vaška Šafáře na Tomisu 03, Jana Riegra s Forimem Honda, Filipa Turka na VD 05, Vladimíra Netušila s formulí Renault, či nestárnoucí Helgu Heinrich a Matthiase Starka z Německa na vozech formule Renault 2,0. Z domácích jezdů přislíbil účast Miroslav Nižňanský s formulí Opel Lotus. Škoda, že se zatím nepřihlásil žádný vůz do divize D5, kde mohou jet i silnější stroje nad 2000ccm, no snad příště.

K návštěvě Slovakiaringu Vás zve Vláďa Rožánek a tým Carboniacup 2016

 

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting