Humpolec otevírá nejen domácí autokrosovou sezónu 2022

Po zimní pauze zahajuje sezóna autokrosu v Humpolci, kde odstartuje nejen domácí mistrovství, ale také FIA Zone Central Europe a kartkrosový Mascom Cup.

AMK Zálesí Humpolec pořádá první dějství autokrosového závodění v roce 2022 ve svém areálu, kde oslaví 40let od vzniku, a navíc diváky čeká konečně pravá atmosféra, neboť po minulých letech konečně neplatí protikoronavirové restrikce a diváci tak nepřijdou a čeká na ně plnohodnotné souboje na závodní trati. V Humpolci zahajuje též FIA Zóna a počet přihlášených závodníků převyšuje 140.

V sobotu 23.04. čekají na diváky tréninky od 8,15h a od 14,45 pak první rozjížďky, které pak pokračují v neděli a od 12,30-16,00h si počkají příznivci na případné souboje o finále a sladkou finálovou tečku.

V divizi RB160 se přihlásilo 9 jezdců a mimo jiné uvidíme Denise the Menace, Annu Žídkovou, Víta Kostrouna nebo Sebastiana Mádyho, všichni na konstrukcích Havel Buggy.

RB125 přivítají v Humpolci 12ti členné pole jezdců, kde uvidíme Martina Nykodéma s CM Buggy, Maxima Šimka s KTM, Denisu Jandovou s Yamahou, nebo Filipa Kreibicha s Hondou.

RB250 pojede osm jezdců, mezi nimi také Petr Bílek s KTM, Kristýna Svobodová taktéž na KTM, Martin Stuchlík s Husqvarnou, nebo Martin Kolomý s KTM, která v této kategorii dominuje.

V plechových autech D2 se celkem přihlásilo 11 jezdců, a o body se poperou Josef Bartoš na Škoda Fábia, Lukáš Vávra s Mazdou, Vladimír Mlejnek se Škodou Fábia i Slovák Vladimír Maršala se Seatem Ibiza.

V Divizi Touring Autokros TA+D5 pojedou Lukáš Musil a Jan Brožek se Škodou Fábia, Jiří Bret s VW Polo, Rostislav Hilse s Mitsubishi, nebo Petr Šimurda s další Fábií.

V Divizi 6 si přijedou změřit síly po zimě Tomáš Jánoš s VW Lupo, Ronald Hoffmann se Suzuki Swift, Jan Přibyl se Škodou Felicia, či Slovák Miroslav Vallo na Fiatu Punto.

V Divizi Kart se mezi 21 přihlášenými jezdci objeví Ondřej Hartych s Yamahou, Lukáš Svoboda na Suzuki, Filip Kašpar s RKS Trade, Pavel Bokůvka s Hondou CBR, nebo Petr Doležal s další Hondou CBR. V Divizi Crosscar se přihlásil jediný jezdec Tomáš Sulek na Sulcar K3.

Divize JB+D9 představí v Humpolci 16 borců, mezi nimi budou zápolit v blátě také Arnošt Florián na Alfa Racing, Daniel Pytloun se Suzuki, Klára Čáslavská na Hondě nebo Tereza Bartáková se Suzuki.

V 1600ccm + D8 se proženou Humpoleckou tratí Jakub Novotný na Suzuki, Slovák Igor Vlasatý na Nissanu, Rakušané Luca a Marco Gerhartlovi na Kawasaki a Suzuki, Ital Andeliero s konstrukcí Peter Autosport nebo Štěpán Pavelka s JVDC Honda.

V nejsilnějších Super Buggy + D7 si pozávodí hned 19 jezdců, mezi kterými uvidíme Jakuba Kubíčka s Fordem, Zdeňka Amtonyho s Alfa Racing, Jaroslava Hoška v další sezóně jeho bohaté závodní kariéry s Porsche, Jaromíra Štětinu s Audi, Nizozemce Callaghana s MC Racing, Vaška Rojara s BMW, ale také Petra Nykodýma s CM Buggy. Luboš Novotný pak pojede jako jediný s Tatrou.

Přejeme jezdcům hodně štěstí při zápolení na trati a diváky do Humpolce srdečně zveme.

Vláďa Rožánek, FIA Zone Central Europe Autocross

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.