Hořkosladké pódium Jakuba Kornfeila v Assenu

Úspěšný závodní víkend pro našeho závodníka Jakuba Kornfeila je dokonán. Ve Velké ceně Nizozemí předvedl obdivuhodný výkon, za který byl nakonec odměněn pódiovým umístěním. Jenže ve hře bylo mnohem víc.

Freitag-FP2

Kornfeil vlítnul do holandské Velké ceny jako vítr a hned v prvním volném tréninku skončil třetí. Druhý trénink vyhrál a po pátečním programu mu patřilo celkové prvenství. Nebyl pochyb o tom, že by tentokrát neprošel přímo do druhé části kvalifikace. Do té postoupil jako třetí nejrychlejší z kombinace volných tréninků. V kvalifikaci za to taky pořádně vzal a hned v úvodu mu patřilo první místo s časem 1:42.646. Progres v dalších okruzích nepřišel a tak Jakub zajel do boxů pro nové obutí. Tam zůstal několik minut. Tři a půl minuty před koncem už byl čas. Při výjezdu z pitline s Canem Oncuem na sebe oba kývnuli a v dalším snažení pokračovali společně. I když náš jezdec poodjel, zajel skvělý čas 1:41.742 a byl průběžně druhý. To zbývalo do konce kvalifikace asi dvacet vteřin. O pár sekund později ale několik jezdců posunulo kvalifikační maximum a Kubajz se propadl. Nic ale nebylo ztraceno, v prvním sektoru posledního kola byl absolutně nejrychlejší a stále žila naděje na první řadu. Ve druhém úseku už se ale tempo udržet nepodařilo a Jakub Kornfeil zůstal na svém dosavadním maximu. I tak ale zajel nejlepší kvalifikaci letošní sezóny.

IMG_2916

Jakub Kornfeil startoval do závodu jako sedmý a po startu našel své místo ve vedoucí skupině. Hned ve třetím kole navíc zaznamenal nejrychlejší kolo a bojoval v nejlepší pětici. Ve třetině závodu náš jezdec klesl díky strkanicím na desáté místo, ale pak za to vzal a šel nahoru. Dostal se až na čelo skupiny a po hromadném pádu čtyř soupeřů se ujal vedení. Byl to nádherný pohled na číslo osmdesát čtyři, které navíc otevíralo rozestup před čtyřicet osmičkou Lorenza Dalla Porty. Kubajz měl k dobru asi půl vteřiny a první vítězství v kariéře bylo na dosah. Jenže čtyři kola před koncem přišla penalizace - “Long Lap Penalty”. Jakub tedy musel projet delší částí okruhu, aby si odpykal trest, který mu udělilo vedení závodu. Dvě kola před koncem si tedy jel pro trest. O vedení přišel a Dalla Porta i Arbolino jej předjeli. Netrpělivě jsme tak mohli sledovat, kam se zařadí při návratu do závodní stopy. Díky náskoku to stihl a vrátil se na třetí pozici před druhou skupinou jezdců. Té navíc během posledního okruhu a půl poodjel a získal skvělé třetí místo a důležitých šestnáct bodů do šampionátu. Průběžně jedenáctý Kornfeil bude mít další šanci už za týden. Čeká jej Velká cena Německa na okruhu Sachsenring.

Jakub Kornfeil: „Byl to neskutečně náročný závod. Posledních deset kol jsem hodně bojoval s pneumatikami. Tempo jezdců kolem mě trošku zpomalilo, tak jsem si řekl, že musím ujet, protože si myslím, že v závěru by to bylo hodně složité, abych se Hondám ubránil. Když jsem dostal penaltu, bylo to jasné. Chtěl jsem ujet co nejvíc, aby to bolelo co nejmíň. Když jsem viděl, že byl rozestup největší, vydal jsem se mimo trať si odpykat trest. To bylo, myslím, nejlepší možné řešení. Vyšlo to na třetí místo, ze kterého mám obrovskou radost. Moc díky týmu za skvělou práci během celého víkendu. Všem lidem, co mně pomáhají ať už na trati nebo mimo ni a taky fanouškům za tu úžasnou atmosféru!“

Photo credit: JNyk

IMG_2918

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.