Holiday Park Liščí Farma patřil 6. Krkonoše Amerikou

Kdo by neznal značky amerických aut, od Forda, přes Corvette, či Shelby až po Dodge nebo Lincoln. To vše za zvuku kulturních akcí bylo připraveno poblíž Vrchlabí na Holiday Parku Liščí Farma na akci Krkonoše Amerikou.

Začátek srpna patří už 6 let ke srazu amerických křižníků silnic zvaných Krkonoše Amerikou. Trochu ztížená doba dala i letos příležitost na tuto výstavu skvělých amerických krasavců, se kterými se jejich majitelé přijeli na Liščí farmu pochlubit. Kulturní program startoval už v pátek. Ovšem vystavovatelé byli zvyklí, že se druhý den přestěhovali vždy do Vrchlabí na náměstí, které se ovšem letos předělává a při průjezdu městem se navíc tvoří kolony, a tak pořadatelé Krkonoše Amerikou zvolili pro letošní šestý ročník pořádání přímo na Liščí farmě u Vrchlabí v místní areálu, který svou rozlohou autům také svědčil. Sešlo se tu od motorek až po školní autobus téměř vše, co mohli Američané na jejich silnicích provětrat. Na akci ani tentokrát nechyběl závodní tým Lukamotorsport, který sice nepřivezl závodní verzi GT3, ale tentokrát představil novinku C7 GT3 v rozpracované verzi, ale kapota s křídlem byly originální GT3 příslušenství. Ve společném prostoru prodávali suvenýry a vystavoval zde i Corvette Club Praha.

V Obřím šapitó vystupovali od pátku rockové hudební skupiny, kulturistka, swingové uskupení. Povedený šestý ročník je příslibem do budoucnosti, že pořadatelé přilákají zase další americké skvosty, které si nadšenci přijdou prohlédnout a potichu závidět, neboť vozy čím starší, tím také hodnotnější.

Záverem bychom chtěli poděkovat sponzorům akce a všem pořadatelům za jejich píli i čas věnovaný těmto krásným autům.

Vláďa Rožánek, Krkonoše Amerikou 2021

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.