OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Historický úspěch pro český taneční sport

Česká republika má finalisty mistrovství světa v kateporii mládež! Taneční pár Jakub Brück-Anna Riebauerová, reprezentující taneční klub DSP Kometa Brno, se dokázal o víkendu probojovat mezi šestici nejlepších párů světa v kombinaci deseti tanců. Šampionát se konal v sobotu 28. října v Moskvě a účastnily se ho mistrovské páry z 34 zemí. Jakub s Aničkou se v dvojboji zahrnujícím jak standardní, tak latinsko-americké tance, nakonec umístili na 6. příčce, když absolvovali všechna čtyři náročná kola s oběma disciplínami. 

„Je to obrovský úspěch nejen pro tento pár, ale i pro Českou republiku, která v kategorii mládež zaznamenala podobný výsledek naposledy před mnoha lety,“ uvedl prezident Českého svazu tanečního sportu Ing. Petr Odstrčil.

Český taneční sport se tímto umístěním vrací ke světové špičce i v této věkové kategorii (16-18 let). Na vyšších příčkách se umístily pouze Rusko, Lotyšsko, Moldávie, Velká Británie a Litva.

Jakub Brück s Annou Riebauerovou jsou letošními mistry ČR v deseti tancích a vicemistry jak ve standardních, tak latinsko-amerických tancích. Jakubovi je 16 a Anně 17 let a oba studují v Brně.       

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.