Historický úspěch českých jezdců na Dakaru 2024

Dakar 2024 je v cíli. Martin Macík Jr., František Tomášek a David Švanda se v poslední etapě nenechali zaskočit a potvrdili první pozici v kategorii kamionů. Po 23 letech tak zlato z Dakaru putuje do České republiky. Dakarské stříbro v kategorii kamionů rovněž putuje do Česka zásluhou Aleše Lopraise, Jaroslava Valtra jr. A Jiřího Štrosse.

Obrovským úspěchem a dosud nejlepším výsledkem české posádky je i konečné 5. místo v prestižní kategorii automobilů, o které se zasloužil Martin Prokop s navigátorem Viktorem Chytkou.

Ve stínu vítězů zůstávají i další české posádky, které dojeli do cíle. V Česku nejsledovanější kategorii trucků dojel Michal Valtr na 13. místě a Jaroslav Valtr na 17. místě. Daniel Stiblík ukončil soutěž na 20. místě.

V kategorii automobilů dojel Karel Trněný s Michalem Ernestem na 23. místě. Aliyyah Koloc z týmu Buggyra ZM Racing dokončila soutěž na 25. místě. Tomáš Ouředníček, který se dlouho držel ve středu závodního pole, nakonec dojel 39. z 59 posádek, které soutěž dokončily. 

V kategorii Classic byl nakonec, po mnoha peripetiích Ondřej Klymčiw s Josefem Brožem klasifikován na 24. místě. Z dalších českých posádek v této kategorii viděli cíl Jan Vinš a Tomáš Hovorka na 56. místě a dámská posádka Barbora Holická s Lucii Engovou dokončila na 63. místě.

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting