Hendriks Motorsport s Martinem Doubkem smetl konkurenci

Seriál Euro NASCAR zahájil letošní sezónu 15. a 16. května na okruhu Ricardo Tormo ve španělské Valencii. Dva sobotní a dva nedělní závody již tradičně přináší skvělé souboje rychlých monster s motory V8 o objemu 5,7 l a výkonem více než 400 HP.

147

Sobota patřila Martinu Doubkovi

V prvním i druhém sobotním závodě dominoval český jezdec Martin Doubek ze stáje Hendriks Motorsport na Fordu Mustang. V 1. závodě stál Doubek na pole position a po startu si svojí pozici udržel a neopustil před sebe útočící dvojici závodníků Vladimirose Tziortzise ani Tobiase Dauenhauera. Ve druhé polovině závodu se mu podařilo získat náskok, který si udržel až do cíle.

I v druhém sobotním závodě byl Martin Doubek nezastavitelný. Opět startoval z pole position a všech 15 kol se udržel na 1. místě. Zaznamenal tak druhé po sobě následující vítězství. Pro Doubka to bylo čtvrté vítězství v závodech Euro NASCAR. "Jsem velmi šťastný," řekl vyčerpaný Doubek po závodě. "Auto je perfektní, protože jsme v pátek využili volný trénink a našli jsme dobré nastavení."

124

Oba nedělní závody pro sebe zcela jednoznačně získal Loris Hezemans ze stáje Hendriks Motorsport na Fordu Mustang č. 7.

Poprvé v historii seriálu zvítězil ve všech čtyřech víkendových závodech jeden tým. Tým Hendriks Motorsport č. 7 nasbíral v prvních čtyřech závodech nové sezóny 160 bodů.

Martin Doubek je přes svůj věk (27 let) jedním z „veteránů“ Euro Series NASCAR Whelen. Debutoval již v roce 2015. Rodák z Litomyšle startuje v týmu Hendriks Motorsport s automobilem Ford Mustang č. 7 ve třídě EuroNASCAR 2. Jeho partnerem je Loris Hezemans, který nastupuje v závodech EuroNASCAR PRO.

096

Dalším podnikem Euro21 NASCAR Whelen Euro Series bude NASCAR GP Česká republika na okruhu v Mostě. Ve dnech 18. až 20. 6. 2021 je plánována OMV MaxxMotion NASCAR Show. V rámci závodního víkendu se představí:

  • NASCAR Whelen Euroseries
  • HAIGO Tourenwagen
  • HAIGO Formelwagen
  • Kampf der Zwerge (historické automobily s obsahem motoru do 1300 ccm)
  • Historic Formel Vau Europa
  • Historic Racecar Association Formula

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.