HEICO-GRAVITY CHAROUZ Team si veze z Ruska vítězství

Tým HEICO-GRAVITY CHAROUZ si z pátého podniku FIA GT3 Europe Championship veze zlatý věnec z prvního víkendového závodu. Náskok vedoucí stáje v průběžném hodnocení týmů stáhl HEICO-GRAVITY CHAROUZ o tři body, tedy na rozdíl devíti bodů.


Obě sobotní kvalifikace vyšly nejlépe dvojici Dominik Baumann - Maximilian Buhk, kteří s Mercedesem SLS AMG GT3 získali dvě první místa. Zahanbit se nenechala ani druhá posádka týmu HEICO-GRAVITY CHAROUZ ve složení Mika Vähämäki - Max Nilsson. Skandinávská dvojice startovala do obou závodů ze třetího místa.

V první nedělní jízdě zaznamenal tým HEICO-GRAVITY CHAROUZ působivé vítězství posádky ve složení Dominik Baumann - Maximilian Buhk, kteří vedli závod od zhasnutí červených světel až po šachovnicový praporek. Na mokré trati se dokázali Baumann s Buhkem držet a bojovat s vozy šampionátu FIA GT1 World. Cíl bohužel nespatřila dvojice Mika Vähämäki - Max Nilsson, kteří skončili mimo trať.

Druhá závodní jízda odstartovala za safety carem kvůli velmi silnému dešti. Po startu závodu se v čele držela dvojice vedoucí průběžné pořadí jezdců Dominik Baumann - Maximilian Buhk. Bohužel postupně odcházející pneumatiky dvojici českého týmu nedovolily bojovat o nejvyšší pozice, a tak se Baumann s Buhkem museli spokojit s pátým místem. Ve druhém závodě spatřili cíl také Mika Vähämäki - Max Nilsson, když dojeli na sedmé pozici.

„Byla to velmi dobrá zkušenost a myslím že docela i zábava startovat společně s kluky z GT1. Mým cílem bylo si vybudovat náskok před ostatními z našeho šampionátu, což se mi podařilo. Děkuji celému týmu, protože v Rusku odvedl fantastickou práci a my měli skvěle připravený vůz,“ uvedl po prvním závodě Baumann. Buhk k tomu dodal: „Myslím, že pro náš šampionát byl tento víkend přínosem. Je pravda, že podmínky zde byly velmi těžké, ale dobrá práce celého týmu přinesla ovoce.“

V průběžném pořadí jezdců vede i nadále dvojice českého týmu Dominik Baumann - Maximilian Buhk s náskokem šestatřiceti bodů na druhé v pořadí. Týmu HEICO-GRAVITY CHAROUZ patří i nadále druhé místo se ztrátou devíti bodů na první AF Corse.

Poslední podnik šampionátu FIA GT3 Europe se jede ve dnech 21. až 23. září na německém okruhu Nürburgring.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.