Havárie s poškozenými brzdami a skvělý výkon v 2. závodě.

Pro Patricka Schobera byl mostecký Autodrom dalším novým okruhem v kolotoči závodů EuroNSCAR. Slovensko-rakouský pilot EuroNASCAR opět ukázal svůj talent, i když víkend nezačal zrovna ideálně.

Od začátku měl Patrick na okruhu v Mostě problémy s brzdami a vrcholem bylo jejich úplné selhání v sobotním závodě. Startoval z 13. místa na startovním roštu a dostal se na 8. pozici, dokud nešlápl nefunkční brzdový pedál a nenarazil do stěny z pneumatik. To vše během minuty.

Foto: ProcarMotosport

Zdroj dynamické sekce: » Patrick Schober - Most (Fotogalerie)

Po náročné noční směně mechaniků se podařilo nejen opravit poškození, ale také najít příčinu problému s brzdami. Nakonec to byla chyba materiálu a nedělní ranní start ukázal, že auto už funguje.

Kvůli havárii v 1. závodě musel Patrick startovat poslední ve 12. řadě, kde okamžitě přešel na "Schobertime". Jako "nůž máslem" projel téměř celým závodním polem až na 7. místo. Jel naprosto bezchybně, měl za sebou spoustu pěkných soubojů a tím také získal své první umístění na stupních vítězů mezi nováčky, kteří jsou v této sezóně v top týmech na velmi vysoké úrovni.

Prohlédněte si velkou fotogalerii V. Sýkory:

EuroNASCAR_Most_22.jpg

Malý "tým jednoho jezdce" - Double V Racing ukázal tento víkend obrovské odhodlání a konečně odstranil závadu na brzdách. A to dalo Patricku Schoberovi příležitost zapálit skutečný ohňostroj předjížděcích manévrů v mosteckém závodě.

Série pokračuje za 4 týdny v Zolderu - další nová trať, ale jen pěkná výzva pro Patricka Schobera.

Foto: V. Sýkora

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.