Hankook Carboniacup zažije druhý dvojzávod na Slovakia Ringu

Polovina sezóny Hankook Carboniacup je již za námi, a velmi důležitý dvojzávod pro body do celkového hodnocení sezóny máme před sebou na trati blízko Orechovej Potoni na jezdci oblíbeném rychlém okruhu Slovakia Ring. Své finanční prostředky do toho klání na Slovensku vložila firma Panattoni Czech a dvojzávod tedy ponese jméno garanta tohoto závodu jako Panattoni Racing Day.

Čeká nás velmi pěkně naplněná startovní listina zatím je přihlášených více jak 80 vozů a ve startovním poli na diváky čekají nejen BMW M4 GT4 ze stáje Šenkýř Motorsport, ale také stáj Janík Motorsport nebo Bulhar Vlachkov s konstrukcí SIN, Radek Bareš na Ferrari 360, nebo zbrusu nová Corvette Z06 Lukáše Urbana, a další vůz Corvette Z06 kterou zde pojede Pavel Sovička. Tento jezdec se znovu představí i ve skupině B sériových vozů se svým Lotusem Exige Cup. Mezi přihlášenými tentokrát bude i Tomáš Vojtěch, Román Váca a Roman Roubíček s vozy Praga R1.

V A1 do 1600ccm pojede Zdeněk Sekyrka se Škodou 130 RS, ve skupině A1.3 zabojují Uwe Hahn z Německa se Zastavou a Petr Zelenka na Suzuki Swift. Ve dvoulitrech A2 přijede pro dvojnásobné body Gustav Niedelský s Hondou Type R, Pavel Zeman s Mazdou RX8 nebo Slovák Josef Molnár se Škodou Octavia. Jiří Zeman o svůj vůz přišel v Mostě, závada na motoru je tak velká že není možné opravit, a tak zatím zůstává otázkou, zda koupí časem nějaké jiné závodní náčiní a zda se k nám tento jezdce zase vrátí.

 Ve třílitrech se na Slovakia Ringu při Panattoni Racing Day představí z našich Tomáš Zabloudil s BMW 130i, proti Maďarům z Taschner Motorsport s BMW M3, dvěma Polákům s Porsche 944 S2, Rakušanu Rauscherovi s BMW E30, či Němcům Haeusnerovi a Teuberovi na vozech BMW. Ve skupině A4 přijede po dlouhé době Karel Kováč s BMW Z3 M, Martin Tóth s BMW M3 E46 GTR, Josef Vejs na Audi TT, Němec Christopher Drauch s BMW M3 E36, Ferrari 360 nově přiveze Radek Bareš či Maďaři Sziráczki a Taschner s dalšími BMW. Walter Forster a Maďar Atilla Tápai pak pojedou s vozy BMW ve skupině A5. V A6 přijede jedinná Škoda Octavia III RS Davida Kratochvíla. Ve skupině A7 pojede sám Roman Roubíček s Pragou R1. Do 3500ccm s více upravenými vozy v A8 pojede Tomáš Vojtěch a Roman Váca s Pragou R1, Adam Franta a Rakušan Andreas Höfler se Seaty TCR a Ondřej Frič s Lotusem Elise. Nad 3500ccm v A9 bude našlapáno. O body se přijedou poprat Pavel Sovička a Lukáš Urban s vozy Corvette Z06, Petr Koukola a ToMi s vozy KTM X-Bow GTX, Jean Marc Schuttrumpf z Francie a Slovák Rudolf Beňo s vozy BMW M4 GT4, vozy Porsche přiveze Rakušan Oliver Michael a jeho krajan Kevin Raith a vůz SIN Car S1 pojede na Slovakia Ringu Bulhar Ivan Vlachkov.

Skupinu B sériových vozů pojedou ve skupině B1 Jiří Bárta s Citroenem a David Drugda se Suzuki Swift Sport. Ve dvoulitrech B2 přijede Polka Katarzyna Balawejder na Mazdě RX5 a Michal Zimmer s Hondou Civic. V B3 do 3000ccm si zazávodí Luboš Sázava na MG ZS 180, Martin Hanzl na Alfě Romeo a Milan Zubatý s Fordem Fiesta.Ve skupině B4 do 3500ccm přivezou svojí závodní techniku nováček Tibor Horváth se Subaru Impreza, Silvestr Ulmann s Nissanem 350 Z, či Radek Zimmer s Lotusem Exige. Skupina B5 nad 3500ccm dává vyniknout při závodech jezdcům Pavlu Sovičkovi s Lotusem Exige Cup, Poláku Tomászi Wazynskému na Audi S8, Petru Krejsovi, který pojede nově s Alfou Romeo Giulia a Petr Rada se zde představí s Porsche 911, také nebude chybět Bolek Waszek se svou Corvette. Doufejme, že se do této skupiny opět podaří vytáhnout nějaké nové adepty z track days, kde třeba začínal Pavel Sovička, který patří k předním jezdcům této skupiny.

Skupina C patří prototypům a speciálním konstrukcím. V C1 bude tentokrát 5 vozů. Mezi jezdce tak přivítáme letos nováčka Philippe Gerbera ze Švýcarska, Rakušany Markuse Hofera a Markuse Amesedera, který opravil svůj vůz Performer, se stejným pak pojede Daniel Hentschel z Německa a vůz Pacemaker přiveze jeho krajan Sven Kahnt. Ve skupině C2 přijede na Hankook Carboniacup opět Maďar Andras Kirschner s Radicalem SR8, Friedrich Franz a Jürgen Kapeller z Rakouska s prototypy Radical, Češi nám zatím trochu v C2 chybí. Marek Bláha, Marek Svačinka a Jakub Kirchner si to s vozy Caterham rozdají ve skupině C3. V silnější verzi Caterhamů zazávodí mezi sebou Jakub a Martin Křečkovi. C5 určené vozů KTM X-Bow pojede nováček Tomáš Ticháček stáje Janík Motorsport a Sergej Pavlovec z RTR Projects.

Skupina D patří formulovým monopostům a letos jsme kromě Henry Clausnitzera neviděli nikoho ve skupině D6 nad 2000ccm. Skupina D5 patří vozům F4, se kterou pojedou na Slovensku Němci Frank Thalmann a Ralf Gläser, ale také Slovák Matúš Ryba z týmu Brutal Fish Racing Team. Skupina D4 patřící dvoulitrům přivede na start opět dva soky Jana Wagenknechta a Honzu Riegera s vozy Renault 2,0, o body se s nimi budou přetahovat ještě Polák Michal Malecki s Dallarou F308, Libor Neckář na Master ToroRosso, Tomáš Pavel s Van Diemen, Luboš Škarda, Bulhar Tsvetla Iliev a Radek Kroupa s monoposty Renault 2,0.

V D2 s automobilovými motory do 1400ccm uvidíme Zdeňka Petana s Tomisem 99-02 Chabrmotorsportu a Kay Hähnera s Estonií 21 a ve skupině D1 s motocyklovými motory se ukáže Markus Dietze z Německa na Formuli BMW.

Startovní rošty slibují zajímavou podívanou a vstup budou mít diváci opět na Panattoni Racing Day zdarma.

Tak tedy 9.8. vzhůru na Hankook Carboniacup na Slovakia Ring.

 

Vláďa Rožánek a PET
foto ilustrační - V. Sýkora

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.