HAMILTON ZVÍTĚZIL V DOMÁCÍ VELKÉ CENĚ

Pilot Mercedesu Lewis Hamilton získal ve Velké ceně Velké Británie své 27. vítězství v kariéře, když v napínavém duelu s týmovým kolegou Nicem Rosbergem, ve kterém strategie hrála klíčovou roli, zvolili taktiku dvou zastávek v boxech.

Safety car

Rosbergovo odstoupení ze závodu znamená, že se Hamilton k lídrovi průběžného pořadí šampionátu dotáhl na rozdíl pouhých čtyř bodů. Proto v následujících závodech budou výběr pneumatik a strategická rozhodnutí ještě důležitější než dosud. Závod byl po havárii v prvním kole zastaven a oprava poškozených bariér si vyžádala hodinové zdržení. Protože byl restart pokračováním už odstartovaného závodu, bylo jezdcům dovoleno měnit pneumatiky na startovním roštu. V případě, že jezdec v tuto chvíli obul druhou směs, teoreticky už by v dalším průběhu závodu pneumatiky měnit nemusel.