HAMILTON ZVÍTĚZIL V DOMÁCÍ VELKÉ CENĚ 

Pilot Mercedesu Lewis Hamilton získal ve Velké ceně Velké Británie své 27. vítězství v kariéře, když v napínavém duelu s týmovým kolegou Nicem Rosbergem, ve kterém strategie hrála klíčovou roli, zvolili taktiku dvou zastávek v boxech.

Safety car

Rosbergovo odstoupení ze závodu znamená, že se Hamilton k lídrovi průběžného pořadí šampionátu dotáhl na rozdíl pouhých čtyř bodů. Proto v následujících závodech budou výběr pneumatik a strategická rozhodnutí ještě důležitější než dosud. Závod byl po havárii v prvním kole zastaven a oprava poškozených bariér si vyžádala hodinové zdržení. Protože byl restart pokračováním už odstartovaného závodu, bylo jezdcům dovoleno měnit pneumatiky na startovním roštu. V případě, že jezdec v tuto chvíli obul druhou směs, teoreticky už by v dalším průběhu závodu pneumatiky měnit nemusel.

Rosberg

Týmy zůstávají na Silverstonu na dvoudenní testování, které proběhne v úterý a ve středu. Podle regulí pro rok 2014 musí každý tým jeden den testování v sezóně věnovat Pirelli a pomoci italské společnosti vyvíjet nové produkty. V úterý budou pro Pirelli testovat Ferrari a Marusia, ve středu je vystřídají Red Bull a Lotus. Lotus bude ve středu testovat na konceptu 18“ ráfků a dá tak nahlédnout, jak by mohla F1 vypadat v blízké budoucnosti.

TZ Pirelli

Foto: World Copyright: © Andrew Hone Photographer 2014

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting