LEWIS HAMILTON ZVÍTĚZIL V ČÍNĚ SE STRATEGIÍ DVOU PIT STOPŮ

MENŠÍ DEGRADACE NEŽ BYLA PŮVODNĚ OČEKÁVÁNA, PŘEDEVŠÍM U MĚKKÝCH PNEUMATIK

STRATEGII DVOU ZASTÁVEK ZVOLILA VĚTŠINA JEZDCŮ, PILOTI JEDOUCÍ PODLE DALŠÍCH STRETEGIÍ BYLI VE VÝSLEDKOVÉ LISTINĚ VÍCE VZADU

Pilot Mercedesu Lewis Hamilton získal v Šanghaji druhé vítězství sezóny a podtrhl svůj status nejúspěšnějšího pilota v historii Velké ceny Číny, na svém kontě má čtyři vítězství, ke kterým startoval z pole position. Nejlepší čtyři jezdci v cíli jeli podle stejné strategie, po prvních dvou stintech na měkkých pneumatikách následoval závěrečný stint na sadě středně tvrdých pneumatik. Lewis Hamilton během druhého stintu na měkkých pneumatikách zajel nejrychlejší kolo závodu.

Chinese F1

Hned za nimi následovali jezdci jedoucí podle strategie měkké – středně tvrdé – středně tvrdé, ale k vidění byly i další varianty strategie. Jezdci, kteří podle nich jeli, byli ve výsledkové listině více vzadu, včetně pilota týmu Force India Sergia Pereze, který stavěl v boxech třikrát, a Fernanda Alonsa s McLarenem a obou pilotu Manoru, kteří zvolili strategii měkké – středně tvrdé – měkké.

Velká cena se scvrkla na intenzivní strategickou bitvu mezi Mercedesem a Ferrari, když Mercedes dokázal vytěžit maximum ze středně tvrdých pneumatik a Ferrari předvedlo působivé stinty na měkkých pneumatikách a dostalo vedoucí jezdce pod tlak. 

Teplota tratě v průběhu závodu postupně klesala, čímž byly strategie a chování pneumatik těžko předvídatelné.

Závod byl dojet za safety carem, který na trať vyjel necelá tři kola před cílem a souboje na trati tím byly předčasně ukončeny. Jezdci přitom měli pneumatiky ve velice dobrém stavu, protože si je šetřili pro boje v samotném závěru závodu. Nedostali ovšem příležitost tento potenciál využít.

infografika

infografika F1

F1 nyní míří do Bahrajnu a poprvé se v letošní sezóně pojedou závody týden po sobě. Nominovány jsou opět středně tvrdé pneumatiky P Zero White a měkké pneumatiky P Zero Yellow.

TZ a foto: Pirelli Tyre Press Office

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.