STRATEGIE S JEDNOU ZASTÁVKOU PRO VŠECHNY: ETRÉMNĚ NÍZKÁ DEGRADACE NAVZDORY VYSOKÝM RYCHLOSTEM A TEPLU

HAMILTON PODRUHÉ VYHRÁL VELKOU CENU ITÁLIE

KVYAT VSADIL NA ODLIŠNOU STRATEGII A PO STARTU Z KONCE STARTOVNÍHO ROŠTU TÉMĚŘ DOSÁHL NA BODY

Lewis Hamilton s Mercedesem zvítězil v Monze v domácím závodě, který se odehrál jen půl hodiny jízdy autem od hlavního sídla společnosti Pirelli v Miláně. Hamilton v cestě za vítězstvím vsadil na strategii s jednou zastávkou v boxech, startoval na středně tvrdých pneumatikách P Zero White a pak pro zbytek závodu přezul na tvrdé P Zero Orange.

V historických tabulkách mu patří sedmé místo v počtu vítězství, překonal svého krajana, Sira Jackieho Stewarta. Cenu Hamiltonovi na stupních vítězů předával ambasador značky Pirelli Jean Alesi.

Lewis

Vítěznou strategii zvolila většina předních jezdců, všichni z bodované desítky jeli s podobnou taktikou. V jednom z nejrychlejších závodů sezóny, ve kterém zastávka v boxech znamenala ztrátu zhruba 24 sekund, byla většina jezdců schopna využít výhody nízkého opotřebení a degradace obou směsí pneumatik k jediné zastávce v boxech: jednoznačně nejlepší trategie
pro závod.

Všichni jezdci z prvních pěti řad startovali do závodu na středně tvrdých pneumatikách, na startovním roštu nejlépe umístěný pilot startující na tvrdých pneumatikách byl 13. Nico Hülkenberg (Force India). Ten pak odjel 33 kol dlouhý druhý stint do cíle závodu na měkčí směsi.

Další, kdo startoval na tvrdých pneumatikách, byl Daniil Kvyat (Toro Rosso), kterému po penalizaci patřilo na startu 21. místo. Nejprve v úvodním stintu odjel 30 kol na tvrdých pneumatikách a útočil na body, když mu odlišná strategie dovolila získávat zpět ztracené pozice až do posledního kola, kdy se objevily problémy s brzdami.

Teploty byly nepatrně nižší než v předchozím průběhu víkendu, při startu byla teplota vzduchu 29 °C a teplota tratě 44 °C.