Hail Toyota International Rally – generálka na Dakar

Mezinárodní rally Hail Toyota vstupuje do svého druhého ročníku v kalendáři Světového poháru FIA v cross country a ve dnech 6. až 11. prosince hostí finále sezóny. Ve skutečnosti se Hail Rally stala vynikajícím přípravným podnikem pro soutěžící, aby sebe a své vozy připravili na velkou výzvu Dakaru.

Na start rally se postavilo několik českých jezdců a týmů. Nejpočetnější zastoupení má Buggyra, která zde však startuje pod hlavičkou Buggyra Saudi Arabia Racing. Tři posádky nastupují v kategorii T3N (Lightweight Prototype Cross-Country Vehicles, complying with Appendix J Art. 286 – National). Za volanty lehkých prototypů se posadily Aliyah a Yasmeen Koloc, třetí vůz do závodu vede legendární Josef Macháček. Buggyra nasadila i jeden kamion do kategorie T5N. Za volant se posadil Teo Calvet a z pozice navigátora jej jistí velezkušený dakarský veterán Josef Kalina.

Na startu nechybí ani Martin Prokop se svým Shrekem. V kategorii FIA T1 (Prototype Cross-Country Cars, complying with Appendix J Article 285) do závodu nastoupil Miroslav Zapletal s Markem Sýkorou na Fordu F150 EVO.

V první i druhé etapě se skvěle uvedli jezdci Buggyry. Teo Calvet s Josefem Kalinou vyhráli obě etapy. Velmi dobře se drží i všechny lehké prototypy. Aliyah Koloc vyhrála první etapu ve skupině National a ve druhé etapě dojela celkově druhá, ale skupinu T3N opět vyhrála. Josef Macháček předvádí skvělou vyrovnanou jízdu a ve skupině T3N dojíždí na předních místech.

V silné konkurenci skupiny FIA T1 se dobře drží i Zapletal se Sýkorou. V první etapě dokončili na 10. místě, v druhé etapě si polepšili na 9. pozici.