Grand Prix Favorit Brno - Přilba Moravy

Závěrem týdne vyvrcholí letošní dráhová sezóna. Ve čtvrtek 15. a v pátek 16. září hostí brněnský velodrom dvoudenní dráhová klání Grand Prix Favorit Brno - Přilba Moravy. V letošním roce se jedná o jediný dráhový podnik zařazený do kalendáře UCI Class 1 v ČR, což je po světovém poháru druhá nejvyšší kategorie závodů. A závodní pole odpovídá významu této akce.

cyklo_baner.jpg

Pořadající Tělovýchovné jednotě Favorit Brno se podařila zajistit účast z více než deseti států Evropy. Diváci se tak můžou těšit na souboje dráhových velmocí, mezi které lze zařadit národní výběry Belgie, Dánska, Itálie a Německa. Mezi přihlášenými závodníky nechybí ani jezdci z Rakouska, Slovenska, Maďarska a Izraele, kteří již patří mezi pravidelné účastníky brněnských dráhových závodů. Svého zástupce vyslalo také Rumunsko a Švédsko.

Grand Prix Favorit Brno - Přilba Moravy 2022: jediné dráhové závody UCI kategorie Class 1 v ČR. 

Ve čtvrtek je od 16. hodiny na programu 6. ročník atraktivního bodovacího závodu dvojic Grand Prix Favorit Brno. Lonští vítězové Raman Ramanau a Raman Tsishkou z Běloruska ze známých důvodů vítězství neobhájí a tak je možné, že je na nejvyšší příčce vystřídá například belgická dvojice Jules Hesters, Brent Van Mulders, kdy prvně jmenovaný tento závod ovládl v roce 2020 ve dvojici se známějším Lindsay De Vylderem.

Ve čtvrtek 15. 9. je na programu 6. ročník bodovacího závodu dvojic GP Favorit Brno. 
V pátek pak akce vyvrcholí tradiční Přilbou Moravy. V posledních letech se jezdí jako olympijské omnium (soubor 4 dráhových disciplín zakončený bodovacím závodem), ale kořeny tohoto závodu sahají až do roku 1939. Ani zde vítězství nebude moci obhájit běloruský dráhař Dzianis Mazur a vzhledem k letošní konkurenci je závod hodně otevřený.

Závodní program, který v pátek začíná už ve 12:30, doplňují vložené závody mládeže.Přilba Moravy 2021: 1. místo Dzanis Mazur (Bělorusko), 2. místo Damian Slawek (Polsko), 3. místo Itamar Einhorn (Izrael). 
Páteční večer se za roky pořádání Přilby Moravy stal místem setkání cyklistických hrdinů slavné brněnské minulosti a ani letošní ročník nebude výjimkou. Slavnostní atmosféru večera dokreslí samotné závody, které vyvrcholí za umělého osvětlení a divákům se tak naskytne nevšední atraktivní podívaná.

V letošním roce ale dráhová sezóna oficiálně skončí až v sobotu 17. 9., kdy TJ Favorit Brno připadlo pořádání Mistrovství České republiky ve scratchi a v bodovacím závodě dvojic

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting