OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Grand Prix Brno láká na cyklistické hvězdy současnosti i minulosti

Nejkvalitněji obsazený ročník hlásí pořadatelé Grand Prix Brno v dráhové cyklistice. Mezinárodní klání se uskuteční už pošesté na velodromu Favoritu Brno o víkendu 10. a 11. června. Na programu jsou závody 1. kategorie Mezinárodní cyklistické unie UCI ve sprintu, keirinu a scratchi, v nichž se představí junioři, závodníci do 23 let, ženy i muži elite. Program tradičně doplňuje Memoriál Vlastimila Moravce v omniu mužů i žen 1. kategorie UCI a také vylučovací závod jezdců do 23 let.

>> Program a rozpis závodů >>

Na brněnském velodromu se divákům představí závodníci čtrnácti zemí a nechybí velká jména dráhové cyklistiky. Například loňský vítěz keirinu na Grand Prix Brno a hvězda světového formátu Andrej Vynokurov z Ukrajiny. Mimo jiné také vítěz Světového poháru ve sprintu 2015 a stříbrný na evropském šampionátu v keirinu 2016.

Domácí Duklu Brno zastupuje v hlavní mužské kategorii sedm závodníků v čele s Pavlem Kelemenem, pátým mužem letošního mistrovství světa v Hongkongu v disciplíně keirin, loňským vítězem sprintu na Velké ceně Brna v dráhové cyklistice a účastníkem olympijských her v Riu de Janeiro. Domácí dráhaře zastupují také David Sojka či uzdravený Robin Wagner.

Naopak chybí úřadující mistr Evropy, celkový vítěz Světového poháru a bronzový muž z mistrovství světa v keirinu Tomáš Bábek. „Jeden z nejlepších českých sportovců uplynulé zimy odcestoval za novou životní zkušeností do Japonska, kde se účastní keirinových show,“ objasnil důvod absence ředitel závodu a vedoucí trenér brněnské Dukly Svatopluk Buchta.

Hvězdy na startu nepostrádá ani 32. ročník Memoriálu Vlastimila Moravce v olympijském omniu. V dresu pražské Dukly se v letošní sezoně s aktivní kariérou loučí brněnský rodák Martin Bláha, po jeho boku pojede další medailista z mistrovství světa v bodovačce dvojic Jiří Hochmann. V dresu SKC Tufo Prostějov jim budou konkurovat Polák Adrian Teklinski nebo Christos Volikakis z Řecka. „Christos je další velké sprintérské jméno, účastník olympiád v Pekingu, Londýně i Riu, bronzový medailista z mistrovství světa 2008 a vítěz světového poháru v keirnu. V Brně se však představí v jeho nové specializaci omniu,“ vysvětlil Buchta.  

Sobotní program začíná v poledne, nedělní o hodinu dřív. První soutěžní den se diváci mohou těšit na velký sraz žijících legend Dukly Brno u příležitosti šedesáti let od jejího založení. „Legendy jako Jaroslav Bugner, František Jursa, Jiří Daler, Jan Smolík, Jiří Škoda, Michal Klasa, Pavel Padrnos, Ján Svorada a další budou na velodromu přítomní až do nočních sobotních hodin,“ pozval diváky ředitel závodu.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.