Goodyear FIA ETRC v Zolderu i s plameny

Další závod FIA Goodyear ETRC absolvovali jezdci na závodní trati v belgickém Zolderu a třeba Rodriguezovi se v zolderu zadařilo pěkně, ale Recuenco i zahořel.

První jízdu FIA ETRC v Zolderu vyhrál Jochen Hahn na ivecu, když do hry ho vrátilo 30 získaných bodů, přičemž Norbert Kiss první jízdu nedokončil. Druhý skončil další německý jezdec Sasha Lenz a bronzový podest patřil trochu překvapivě José E. Rodriguezovi. Na body tentokrát dosáhli i Hecker, Newell a Recuenco, kteří se poskládali od osmého místa. Kiss tentokrát doplatil na porouchané turbodmychadlo.

Druhou jízdu vyhrál Antonio Albacete na manu, ale jeho radost nebyla bohužel konečná, dostal penalizaci, a nakonec zvítězil Norbert Kiss a Albacete se musel spokojit se druhým místem. Kvůli havárii Faasovi scanie byl závod zrušený červenou vlajkou, neb i Hecker a Lenz skončili ve štěrkovém loži.

Třetí klání po vítězství v kvalifikaci si přivlastnil Norbert Kiss a opět ukázal, že jeho truck jede skvěle. Celkové pořadí se na prvních čtyřech místech už nezměnilo, a tak dojel druhý Sascha Lenz, před Jochenem Hahnem. Jamie Anderson si připsal s manem další pěkné páté místo, před Rodriguezem a Kursimem. Body obdržel i Faas, Newell a Taylor.

Ve čtvrtém závodu měl velkou snahu narušit Kissovu neporazitelnost Steffen Faas se scanií, ale snaha byla velká, ale technika nevydržela a s prasklou brzdovou hadičkou musel bohužel pro něj odstoupit.

Kiss tedy opět slavil na nejvyšším místě. Druhý dojel Jochen Hahn a úmysl na titul se mu již hodně vzdálil. Třetí místo obsadil opět po penalizaci Kursima Portugalec Rodriguez. Měl to ale pěkný víkend, a to když zvítězil hned čtyřikrát v hodnocení Promoters Cupu. Jamie Anderson z Anglie ukořistil další cenné čtvrté místo. Recuencův truck iveco trochu více blafnul, ale jezdec je v pořádku a plamen po zastavení zhasl.

Další závody Goodyear FIA ETRC uvidí diváci v Le Mans na okruhu Bugatti a sezóna se už hodně nachýlí ke konci.

Vláďa Rožánek  | foto V. Sýkora (ilustrační - Most 2023)

FIA ETRC 2023

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.