Goodyear FIA ETRC po letní pauze opět po roce do Mostu

Truckerské závodění má v Mostě již řádnou tradici, FIA European Truck Racing Championship sem přijede po letní pauze, tedy dovolené jezdcům končí a začíná boj o další body a nás těší, že opět na autodromu v Mostě.

Od roku 1985 se jezdí evropský pohár kamionů a v roce 2006 došlo ke sloučení do jedné divize. Závody čoudících obrů měly první vítěze v Britech Chapmanovi, Walkerovi a Francouzi Barratovi. Do rychlých náklaďáků se posadila taková jména jako Curt Göransson, Slim Borgud, Steve Parisch, nebo Finové Kalio a Kuopalla. V Super truckách závodil i Gerd Körber, Harri Luostarinen, nebo Ludovic Faure. Své si s Buggyrou odkroutil volantem i Švýcar Bösiger, nebo Španěl Albacete.

Česká účast bývala chloubou našeho závodění s trucky, ať již jde o značku Liaz, nebo pak Tatru Jamal, či Pragu a Buggyru. V kabinách řvoucích náklaďáků se objevili Jiří Moskal, Frankie Vojtíšek, Karel Patočka, Lenka Vlachová, Stan a Michal Matějovští, Michal Dolák, Daniel Landa, Bohumil Křesťan, Jaromír Malý, Martin Koloc, či Petr Čermák. V novodobé historii zaujali diváky svými výkony především nestárnoucí trucker Frankie Vojtíšek, David Vršecký a Adam Lacko. Chvíli se snažil sbírat zkušenosti také Jiří Forman. Dlouholetý držák v závodech FIA ETRC byla také Buggyra, která předvedla ve FIA Truck také hodně úspěchů a nejeden pohár zůstal v jejich držení. Ovšem v loni řekla i Buggyra poháru rychlých kamionů poslední sbohem a věnuje se jiným disciplínám. V Mostě se však Buggyra přes to objeví a domácím divákům se předvede letos poprvé Adam Lacko, tak přijďte držet palce v prvním letošním závodu při Czech Truck Prix.

Po prozatímní průběhu sezóny, kde se nejel jen maďarský Hungaroring, vévodí pořadí Maďar Kiss s MANem a doufá, že nějaký pořádný bodový příděl odveze i z Mostu. Pro tento závod je právě on jedním z největších favoritů, neb již toho vyhrál letos povícero. Maďar Kiss vede o 54 bodů a zatím první letošní vítězství si letos zajel při posledním závodu na Nürburgringu Jochen Hahn s Ivecem. Jochen Hahn se Saschou Lenzem a Španěl Albacete se o druhé místo ještě poperou, dělí je jen 24 bodů, což na čtyři závodní jízdy během víkendu není zas tak moc. V sezóně se poměrně dobře vede také značce Iveco s André Kursimem a Steffi Halm, ale přeci jen na známé favority už trochu ztrácí. Do desítky nejlepších truckerů ještě patří po Nürburgringu ještě Brit Anderson, který však nestihl úplně začátek sezóny, Portugalec z rodiny Rodriguezů, která patří ke stálicím v poli FIA ETRC a Lucas Hahn, ovšem ten jezdí jen vybrané závody. I tak se do desítky vešel.

Možná to budou Britové, co mohou v Mostě, neb víme, že někteří při otočení pořadí dokázali v Mostě i vyhrávat. Pokusí se o to letos John Newell, Mark Taylor nebo, Jamie Anderson. Své by si do pořadí v Mostě chtěli říct také Scanie s Faasem a Hecker, nebo Španěl Recuenco. Celkem se do Mostu přihlásilo 15 vozů a jezdců.

Startovní listina pro Goodyear FIA European Truck Racing Championship

Pořadí FIA ETRC před závody v Mostě:

Norbert Kiss (HU) MAN – 209 bodů

Jochen Hahn (D) Iveco – 155

Sascha Lenz (D) MAN – 144

Antonio Albacete (E) MAN – 131

André Kursim (D) Iveco – 97

Steffi Halm (D) Iveco – 80

Jamie Anderson (GB) MAN – 67

José Eduardo Rodrigues (PT) MAN – 51

Steffen Faas (D) Scania – 48

Lucas Hahn (D) Iveco – 44

Kdo bude chtít vidět závody Goodyaer FIA ETRC vidět, má v Mostě při závodních jízdách jedinečnou možnost, Adam Lacko bude při startu s Buggyrou vaši podporu potřebovat. Organizátoři v Mostě se na vaši návštěvu těší. Ceník vstupenek a vjezdů.

Popřípadě využijte MHD Most a Litvínov.

Vláďa Rožánek - Goodyear FIA ETRC 2023

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.