Golf Resort Kaskáda hostí Mistrovství Evropy družstev dorostenců pro rok 2018

Mistrovství Evropy družstev dorostenců, Jean-Louis Dupont Trophy patří mezi nejvýznamnější týmová mistrovství Evropy v letošní sezóně. V Golf Resortu Kaskáda v Kuřimi u Brna se tento prestižní šampionát koná od 10. do 14. července a Kaskáda přivítá 16 nejlepších šestičlenných týmů chlapců do 18 let z celé Evropy.

Tradice ME družstev dorostenců byla založena v roce 1980 a prvním dějištěm byl španělský Real El Prat. Česká republika ME družstev dorostenců hostila zatím dvakrát – v roce 2003 v Cihelnách a v roce 2011 v Praze na Zbraslavi. Od roku 2012 je český dorostenecký tým stále mezi evropskou elitou - každoročně se umisťuje nejhůře do 13. místa.

Golf Resort Kaskáda zaujal Evropskou golfovou asociaci jakožto pořadatele ME družstev a jednotlivců vysokou kvalitou svých hřišť, tréninkových ploch, ubytovacích a stravovacích služeb. Mezi 16 startujícími týmy budou letos znovu mladí Češi, kteří po loňském 12. místě ve španělském resortu La Manga budou usilovat o vyrovnání historického umístění našich dívek na stejném hřišti v roce 2015. Češky tehdy na Kaskádě skončily na vynikajícím čtvrtém místě, když bronzovým Rakušankám podlehly až na první jamce play-off…

Český tým tvoří Petr Hrubý, Václav Tichý, hrající kapitán Matyáš Zapletal, David Siwy, Filip Ráža a Filip Jakubčík, který je současně členem hostitelského Golf Clubu Brno. Koučem týmu je bývalý vynikající profesionální hráč Marek Nový. Po dvou kvalifikačních kolech na rány (10. a 11. července) a třech dnech jamkové hry ve svou osmičlenných skupinách (12. až 14. července) šampionát skončí v sobotu 14. července finálovými utkáními o konečné umístění. Mezi 96 hráči z 16 evropských zemí bude bezpochyby řada budoucích hvězd evropského profesionálního golfu.

Čeští mladíci budou čelit konkurenci hráčů z Dánska, Španělska, Itálie, Švédska, Francie, Irska, Německa, Anglie, Rakouska, Finska, Holandska, Skotska, Švýcarska, Walesu a Belgie. Pro Českou golfovou federaci pořádání ME družstev dorostenců do 18 let na Kaskádě představuje vrchol letošní sezóny v amatérském golfu. Není divu, že zahájení šampionátu se v úterý 9. července od 19 hod. zúčastní všichni členové výboru České golfové federace; prezident Zdeněk Kodejš bude na Kaskádě sledovat všechna jamková utkání od čtvrtka 12. do soboty 14. července.

Přijďte povzbudit české hráče, přijďte fandit domácímu Filipu Jakubčíkovi. Upořádání Mistrovství Evropy družstev dorostenců 2018 je podpořeno z rozpočtu města Brna v rámci programu Podpora významných sportovních akcí ve městě Brně pro rok 2018.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.