GLADIÁTOŘI JSOU ZPĚT!

Odvaha, exhibicionismus a dávka adrenalinu, která zrychluje krevní oběh! Gladiátoři opět buší na dveře a přichází s novou energií dobývat hranice nemožného. V symbolický den, kterým je pátek 13.září, se ve Festival parku v Hradci Králové uskuteční druhý ročník extrémní akce Triple X, tentokrát se sériovým osobním automobilem MINI COOPER. Strach nechte doma!

Pod dohledem reflektorů a deštivého počasí se organizátorovi akce Markovi Rejmanovi podařilo loni dostat osobní automobil na dvaceti metrovou věž, ale bohužel díky nepřízni počasí se skok nepodařil stoprocentně. Jistě si vybavujete auto, které se pozadu řítilo z věže dolu. Rejman neztrácí naději a tentokrát posune hranice lidských možností o chlup dál. Loňský nevydařený skok mě mrzel, ale to prostě k tomu patří. Je to věc, která se nedá natrénovat. Proto jsme si  řekli, že musíme dál. Tentokrát však nebudeme skákat step up na již zmíněnou věž (výšky 7 pater vysokého paneláku). Letos budeme skákat přes,“ řekl Rejman. „Skok proběhne ve výšce cca 27 metrů nad zemí a poletíme asi 40 metrů daleko. Strašná, ale zajímavá představa,“ těší se Rejman

triple X

Adrenalinové zážitky přináší vzrušení do života. Pro mnohé je představa skoku osobním autem, kterým brázdí ulicemi našich měst nereálná. Sám se o tom chce přesvědčit i český progresivní matematik a zakladatel Protikorupčního fondu Karel Janeček. „Mám rád akce tohoto typu, kdy se překonávají hranice lidského chápání. Jedno takové autíčko v garáži mám a zajímá mě, jestli si s ním mohu i takhle zaskákat,“ řekl Janeček, který zasedne do jednoho z aut a sám se pokusí překonat věž o výšce zmíněného 7 pater vysokého paneláku.

Příprava takového skoku je záležitostí několika měsíců a pečlivého propočítání, kdy může každý metr a rychlost znamenat podařený a bezpečný skok, nebo může jít i o život. To si uvědomuje i Karel Janeček, který je u všech propočtů přítomen. „Markovi Rejmanovi věřím, je to zkušený chlapík v tomto oboru, ale přeci jenom čísla jsou má krevní skupina,“ dodal s úsměvem Janeček.

„Akce se jmenuje Triple X, proto opět nebude chybět světová legenda Daniel Bodin, který se pokusí překonat věž saltem na sněžném skútru, stejně jako nedávný zlatý medailista z X Games Libor Podmol na motorce,“ slibuje Rejman

Extrém k extrému, a proto na akci nebude chybět pestrý adrenalinový program. Diváci budou mít možnost nahlédnout pod pokličku českému dakarskému týmu KM Racing, který se nedávno vrátil s velkým úspěchem ze SilkWay (http://bit.ly/11bOFOO)

Když už adrenalin, tak jedině bezpečně! Tím se řídí i Míra Lisý, který v rámci celodenního programu bude se svým týmem vyučovat bezpečnou jízdu na motorce. A mnoho dalších věcí. Stačí se jen přijet podívat do Hradce Králové a pátek třináctého si skvěle užít za zvuku motoru, krásných žen a v neposlední řadě zábavy!

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.