Frýdlantský ČEZ duatlon má i letos stejného vítěze, Martin Grimm navíc vylepšil svůj loňský čas o bezmála půl minuty

Letošní třetí ročník Frýdlantského ČEZ duatlonu se nesl v duchu obhajoby vítězství. V hlavním závodě mezi jednotlivci zvítězil Martin Grimm v čase 1:23.29 hodin a vylepšil tak svůj vlastní loňský čas o 24 vteřin. Stejného vítěze má i závod štafet Bernard Beskydský šerpa, a to tým KPNP Rybí, který vynesl sud piva na Lysou horu nejrychleji ze všech.

Počasí v Beskydech se letos opravdu vydařilo. V den závodu doprovázelo bezmála 200 účastníků slunečné počasí. Trať ovšem i tak skýtala řadu úskalí, a to kvůli deštivému počasí z předešlých dnů. Pravidelný účastník závodu Martin Grimm a zároveň loňský vítěz, se po prvním běžeckém úseku na 4,5 km i po cyklistické části na 19,5 km držel stále v popředí jako těsně druhý a vypadalo to, že se o vítězi rozhodne až v závěrečném běžeckém okruhu na 2,5 km. Do té doby vedoucí závodník Ondřej Pajer však při vybíhání do posledního kola špatně odbočil a musel se na trať vracet. Martin Grimm, který mu do té doby dýchal na záda, se tak de facto bez boje ujal vedení, a to už nepustil. „Já si tenhle závod užívám, jsem tu každý rok, protože jsem odsud. Takže je to i taková rodinná povinnost. Díky dešti v předcházejících dnech bylo letos hodně vody, brodil jsem se v ní až po pás, ale na kole už to zas bylo všechno v pohodě a dařilo se i uschnout. Vnímám i to, že je tu každý rok stále více účastníků, což je super. Je to určitě motivace, aby se člověk pořád zlepšoval ve stále větší konkurenci. A cíl pro příští rok je jasný, hattrick by byl moc fajn,“ podělil se s úsměvem o smělé plány na rok 2020 vítěz letošního Frýdlantského ČEZ duatlonu Martin Grimm. Na druhém místě skončil Ondřej Pajer a třetí místo patří Květoslavu Žilavému.

Tradičními účastníky závodu byli i letošní vítězové Bernard Beskydského šerpy, kteří jsou na zdejších stupních vítězů jako doma. Tým KPNP Rybí v roce 2017 skončil druhý, loni bral první místo a přemožitele nenašel mezi jednadvaceti týmy ani letos. Vrcholu Lysé hory s 65 kilovým sudem piva na zádech dosáhla čtveřice ve složení Tomáš Musil, Pavel Skalka, Dušan Olajoš a Jakub Ambros v čase 2:03 hod.

Na Frýdlantský ČEZ duatlon se letos přijel podívat i olympijský vítěz na horských kolech Jaroslav Kulhavý. Ve startovní listině ale nefiguroval. „Mně se tenhle nápad hrozně líbí a přiznám se, že jsem s kamarádem přemýšlel, že se přihlásíme jako štafeta. Já bych to však celé sám nedal. Byla ale trochu bitva o jednotlivé úseky, protože jsme se nedokázali shodnout, kdo z nás dvou by běžel. Tak snad to do příště vymyslíme,“ smál se Jaroslav Kulhavý.

Jedním z úseků, které závodníci tradičně absolvují, je i běh přes řeku Ostravici. „Přehrada vypouští standardně hodně vody a není běžné, aby se průtok vody uměle snižoval. Letos nám Povodí Odry opravdu moc pomohlo se snížením průtoku vody tak, aby se přes řeku Ostravici běžci přebrodili zcela bezpečně, což se povedlo. I tak to pro závodníky byl skvělý adrenalin,“ pochvaloval si Martin Kráčalík z pořadatelské agentury Seven Days Agency. Třetí ročník Frýdlantského ČEZ duatlonu navíc znamenal opět navýšení účastnické kvóty. „Každý rok se nám počet účastníků zvyšuje, z toho máme obrovskou radost. Počasí nám letos extrémně přálo, i to určitě přilákalo spoustu lidí na poslední chvíli. Obzvlášť nás těší několikanásobně vyšší účast celých rodin s dětmi. Je skvělé, že si vybraly právě náš závod jako způsob, jak pohromadě strávit dnešní den, který byl navíc Dnem dětí, na jehož organizaci se podílelo město Frýdlant nad Ostravicí,“ dodal Martin Kráčalík.

Právě Den dětí byl hlavním motivem doprovodného programu. Mistr světa v biketrialu Petr Kraus zapojil děti do své cykloškoličky a zároveň divákům předvedl své umění v unikátní exhibici. Ti nejmenší mohli absolvovat v rámci aktivit s názvem „Sportujeme bezpečně“ také úkoly spojené například s hasičskou činností. Děti za asistence rodičů smotávaly a rozmotávaly hadici, proudem vody mířily na terč nebo probíhaly opičí dráhu. Velký aplaus si vysloužili i tři parašutisté z týmu Compact Skydive, kteří vyskočili z letadla a přistáli přímo do místa konání akce. Nadace ČEZ se svým projektem Oranžové kolo pomohla vyjet peníze pro vybrané organizace. Díky aktivním divákům bylo možné odměnit Mateřskou školu Frýdlant nad Ostravicí, na jejíž konto putuje 51 973 Kč, a Svaz postižených civilizačními chorobami v ČR, jehož představitelé obdrželi šek na 49 550 Kč.

Frýdlantský ČEZ duatlon a Bernard Beskydský Šerpa se konají pod záštitou starostky města Frýdlant na Ostravicí RNDr. Heleny Pešatové a náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. Stanislava Folwarczneho, za podpory Povodí Odry, Lesů ČR, a.s., a partnerů včetně generálního partnera akce, Skupiny ČEZ. Pořadatelem je agentura Seven Days Agency, s.r.o.

Více informací na www.frydlantskyduatlon.cz.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.