Frankie Vojtíšek chce v Mostě opět TOP desítku a body

Na víkendovém závodu trucků na okruhu v Mostě nebude chybět nejzkušenější český závodník František, čili Frankie Vojtíšek. I když letos nestartuje ve  všech závodech "truckerské Evropy".

Tým již ve středu dorazil do Mostu a za jezdce, připravujícího se na závodní víkend, v  našem rozhovoru zaskočila jeho sympatická dcera Jitka. A mimochodem, jak  prozradila, ráda by volant  závodního trucku také někdy vyzkoušela,..... Letos to ale ještě nebude:-))

Frankie Vojtíšek

"Letošní sezónu jedeme tzv. ,,RACE BY RACE´´ - závod od závodu. Přihlašujeme se k jednotlivým závodům dle toho, kde mají naši partneři obchodní zájmy. V Mostě samozřejmě startovat budeme, je to náš domácí závod." prozradila Jitka Vojtíšková.

"Na letošní sezónu máme nové auto a nové lamináty. Vycházelo se ze zkušeností a poznatků starého závodního kamionu. Na každý okruh musíme doladit podvozek a nastavení. Je to taková alchymie," pokračuje Jitka.

Vloni se  Frankiemu podařila i nějaká umístění v TOP desítce a podobně by  chtěl dojíždět i letos. "I letos bychom se chtěli umisťovat v TOP 10 a i nějaké umístění na bedně by nás samozřejmě potěšilo," potvrzuje nejkrásnější členka týmu.

Frankie pak je nepochybně velmi zkušený pilot. První závod na okruhu s kamionem jel poprvé v roce 1987 na maďarském Hungaroringu. Pracovně je tedy jedním z nejstarších pilotů  v celém šampionátu a ta zkušenost tam opravdu je :)))

Mostecká trať je pro jabloneckého jezdce domácím okruhem, který vyborně zná. Navíc zde tým nejvíce testuje. Takže mostecký okruh zná velice dobře a na závod i domácví diváky se samozřejmě velmi těší.  A co v týmu říkají o současné konkurenci?

"Současná konkurence je prakticky stejná, jako loňský rok. Opět dobře jede maďar Kiss, který má auto výborně připravené. Pozadu nezůstává ani Jochen Hahn a také Buggyry jsou letos rychlé," dodává Jitka Vojtíšková.

Ta má mimochodem hodně sportovního ducha a tak je otázkou, zda ji neláka možnost usednout za volant závodního trucku. Není totiž bez zajímavosti, že tato jinak drobná dívka umí jezdit a jezdí s kamionem s dlouhým návěsem.....

Nepadaji i nějaké uvahy, že by jsi usedla za volant zavodniho tahace ??:-)))

"Ano, jezdím s kamionem, kde je naložený závodní speciál. Samozřejmě bych to ráda vyzkoušela. Tak se uvidí :))"

A kde tým s bílým  závodním truckem fanoušci v depu najdou ?

"V depu budeme stát u plotu v předposlední zatáčce okruhu. Určitě nás fanoušci najdou a nepřehlédnou :) Všem přejeme krásný víkend plný nezapomenutelných zážitků. Těšíme se na Vás," s úsměvem zve fandy trucků Jitka Vojtíšková.

 

Pavel Jelínek

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.