Fotostory Lenky Sklenákové: Zahájení dostihové sezóny v Brně

Chladné a větrné počasí zahájilo dostihovou sezonu na závodišti v Brně-Dvorská. Program čítal 5 rovinových dostihů, 3 steeplechase a 2 dostihy poníků. I přes nepřízeň počasí, co se srážek týče, pořadatel upravil dráhu zapískováním, což si většina účastníků pochvalovala. V zápisu o stavu dráhy stojí číslo 2,7 - ohodnocené slovním popisem dobrá až pevná.

Tradiční zahajovací vrcholy nesou název jarní, a to Jarní moravská míle (III.kat., 1600m.) a Jarní brněnská steeplechase (III.kat., 4100m.). Po loňských problémech se startovacími boxy se všechny roviny startují praporkem.

Prohlédněte si velkou fotogalerii Lenky Sklenákové:

LS_Brno_jaro.jpg

Hlavní rovinový dostih pro sebe lehce o 4 a 3/4 délky rozhodl RABBIT BURATINO s ž. Milanem Zatloukalem, kterému se během celého odpoledne velmi dařilo, když vyhrál 4 dostihy a v posledním rovinovém byl druhý.

Hlavní steeplechase vyhrál po boji HÁDES (ž.L.Matuský) a koně se v cíli seřadili podle startovních čísel. Hádes měl sice dvojku, ale Mohan s jedničkou nestartoval. Trojku nesl MARCON (A.Čmiel), čtyřku FERINO (ž.R.Benš) a pětku KIFAAYA (ž.M.Novák)

Text a foto: Lenka Sklenáková

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.