Fotostory: DTM na Lausitzringu - za sucha i za deště

Text a foto: Standa Hylán

Poslední květnový víkend hostil německý šampionát DTM okruh poblíž Klettwitze Eurospeedway DEKRA Lausitzring. Téměř 3,5 kilometrový okruh, na kterém se jezdí DTM od roku 2001 má několik variant. Na trojoválu Superspeedway se v minulosti jezdila např. americká formulová série CART při které se bohužel v roce 2001 těžce zranil Alex Zanardi, varianta Moto hostila WorldSBK, v roce 2005 se na Grand Prix okruhu odjel závod šampionát A1 GP. DTM jezdí na konfiguraci Sprint a rekordní kolo v kvalifikaci i v závodě drží Jack Aitken z roku 2023. S Ferrari týmu Emil Frey Racing zvítězil v loňském prvním závodě, v druhém ho doplnil Mirko Bortolotti z mnichovského týmu SSR Performance. Letošní vítěze najdete ve fotostory.

  1. Počasí si se všemi na Lausitzringu zahrálo, zvlášť v pátek a v sobotu, kdy prudký déšť zasáhl do druhého volného tréninku, respektive do sobotního závodu…
  2. …ten si dokonce dvakrát kvůli průtrži mračen vynutil vyvěšení červené vlajky, což při druhé červené fázi hojně využili mechanici na startovním roštu.
  3. Sobotní „mokrý“ závod nedokončil matador DTM René Rast. K čemu na trati došlo vysvětlil v boxech Vereně Wriedt.
  4. Nedělní závod se sice stihl dojet za sucha, přesto do cíle nedojeli čtyři jezdci. Mezi nimi i Clemens Schmid z týmu Dörr Motorsport.
  5. Loňský vicemistr DTM Ital Mirko Bortolotti opět porazil svého týmového kolegu v obou závodech a celkově mu zatím patří pátá příčka.
  6. Stejně tak si vedl i loňský šampion Thomas Preining, který zvítězil ve druhém závodě.

Zdroj dynamické sekce: » SH_DTM_Lausitz_1 (Fotogalerie)

7. Fanoušci si celý víkend užívali i přes částečnou nepřízeň počasí.

8. U stánku jednoho z hlavních partnerů DTM Schaeffler Group nechyběl věčně dobře naladěný Markus Winkelhock, účastník DTM v letech 2004, 2007-10

9. Téměř v každém týmů potkáte i zástupkyně něžného pohlaví

10. Vydrž! I v rámci volných tréninků je třeba dobře načasovat výjezd na trať.

11. Ikona německého motorsportu Peter Mücke se svým týmem v barvách BWT nasazuje svoje vozy v „juniorce“ ADAC GT4 Germany i Prototype Cup Germany

12. Bohužel v Prototype Cup Germany se celé startovní pole vejde do jednoho záběru. Ani ve třetí sezoně se na rošt nepostaví více jak 10 vozů.

13. Českému pilotovi Josefu Knoppovi se letos zatím v ADAC GT4 Germany daří.

14. Spolu s kolegou Finnem Zulaufem dovezl Porsche 718 Cayman na Lausitzringu na čtvrtém respektive druhém místě.

15. Součástí víkendu na Lausitzringu byl i ADAC Historic Cup dříve HAIGO a před revolucí „Pohár míru a přátelství“ stávající se z formulové serie a ze serie cestovních a sportovních vozů.

Zdroj dynamické sekce: » SH_DTM_Lausitz_2 (Fotogalerie)

16.V prvním závodě došlo na cílové rovince k nehodě mezi Jeanette Siegert a Jensem Kautem.

17. Velkou radost projevil Nico Unbehaun vítěz závodu historických vozů s Ladou Samara

18. V padoku byl vystaven i Melkus RS 1000 s originálním motorem.

19. Že je svět DTM stále v pořádku dokazují grid girls, které ochotně zapózují s kterýmkoli divákem.

20. MS v hokeji se odrazilo i na Lausitzringu. V paddocku se v improvizované brance objevil německý brankář Matthias Bittner.

21. Na něj si za velkého zájmu přítomných zastřílel Ricardo Feller a Marco Wittmann

22. Příští závod se pojede začátkem června na holandském Zandvoortu. Nebude tam samozřejmě chybět nejúspěšnější jezdec víkendu Kelvin van der Linde. Vedoucí muž průběžné kvalifikace v sobotu získal pole position, vítězství i nejrychlejší kolo a v neděli přidal další nejrychlejší kolo.

23. Sobotní „mokrý“ závod nedokončil matador DTM René Rast. K čemu na trati došlo vysvětlil v boxech Vereně Wriedt.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.