Most zažije festival okruhového závodění.

Formule 1 na okruhu v Mostě

První srpnový víkend (5-6/08/23) na Autodromu v Mostu bude patřit festivalu okruhového závodění, který nabídne závody aut od těch nejmenších, až po královskou disciplínu nejsilnějších vozů specifikace GT. K vidění budou navíc i formule včetně F1.

Fanoušci motorsportu se mohou těšit na nejprestižnější česko-slovenské závody: ESET Cup Series, které doplní prestižní mezinárodní šampionát cestovních vozů TCR Eastern Europe, nově se rodící formulová série monopostů F4 pod hlavičkou FIA a MAXX Formula, kde závodí například monoposty F1 nebo F3000.

V rámci ESET Cup Series budou o body do svých šampionátů bojovat závodníci v Twingo Cupu, Clio Cupu a ve sprintových a vytrvalostních závodech vozů GT.

Tradiční Clio Cup nabízí rychlejší a mrštnější auta než Twingo cup. Sportovní hodnota ale zůstává podobně vysoká, protože se pořád jedná o cupové závodění s omezenými možnostmi, jak si různými technickými finesami zajistit výhodu oproti konkurenci. V poli Clio Cupu navíc září domácí hvězda a několikanásobný vítěz tohoto šampionátu Tomáš Pekař. I v tomto případě tedy motoristický fanoušek dostane velkou porci zážitků.

Královskou třídou ESET Cupu jsou vozy specifikace GT. Startovní rošt gétéčkových závodů je přehlídkou, nad kterou srdce motoristických fanoušků plesají radostí. Najdeme na něm značky Lamborghini, Porsche, KTM, Mercedes, BMW, Audi, Pagani a Ferrari. Pokud se jedná o jezdecké složení, v závodech GT startují závodníci se zkušenostmi z 24h Le Mans, Blancpain GT Series, Lamborghini Supertrofeo a dalších.

Zlatým hřebem každého závodního víkendu je potom hodinový vytrvalostní závod GT vozů s povinnou zastávkou v boxech, kde si závodníci i diváci sáhnou na atmosféru velkých vytrvalostních závodů.

Zdroj dynamické sekce: » ESET_Most_ilustrační (Fotogalerie)

TCR Eastern Europe je stálicí evropské okruhové mapy a ve střední a východní Evropě zastupuje nejrozšířenější závodní kategorii posledních let - kategorii cestovních vozů specifikace TCR. Letos najdeme v poli tohoto šampionátu spoustu zajímavých jmen. Například slovenského závodníka Maťa Homolu, který závodil v mistrovství světa, v Evropském poháru cestovních vozů anebo v TCR Europe. Českou republiku reprezentují Radim Adámek, domácí Petr Čížek a Vít Smejkal, Petr Fulín junior nebo nejvýše postavený Čech v šampionátu Adam Kout. Šampionát TCR Eastern Europe má před sebou poslední dva podniky a za určité konstelace se už v Mostě může rozhodnout o titulu.

Úplně novou závodní sérií je F4 CEZ Championship certified by FIA - další přírůstek v promotérském portfoliu českého závodního týmu Křenek Motorsport. Jedná se o platformu, která má sloužit mladým závodníkům jako můstek mezi světy motokár a velkých formulí. V šampionátu pravidelně závodí jezdci ze šesti zemí Evropy a v Mostě se čeští fanoušci mohou těšit například na Miroslava Mikeše nebo Maxe Karhana.

Šampionát MAXX Formula nabídne pohled na Formule 1 od roku 1992, F2, IndyCar, a další formulové vozy s vysokoobjemovými motory.

Podrobný časový plán najdete zde: https://easterneurope.tcr-series.com/wp-content/uploads/2023/07/ESET-2023_CZE_Timetable-V6.pdf

TZ a foto: Autodrom Most

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.