Ford oznámil jména pilotů nového Fordu GT pro světový šampionát vytrvalostních závodů

Tým Ford Chip Ganassi Racing dnes zveřejnil jména závodních jezdců, kteří budou pilotovat nový Ford GT během Mistrovství světa FIA ve vytrvalostních závodech. Jsou to Marino Franchitti, Stefan Mücke, Olivier Pla a Andy Priaulx.

 • S novým Fordem GT týmu Ford Chip Ganassi Racing budou během Mistrovství světa FIA ve vytrvalostních závodech jezdit Marino Franchitti, Stefan Mücke, Olivier Pla a Andy Priaulx
 • Již dříve Ford oznámil, že v americkém vytrvalostním šampionátu IMSA usednou za volant Fordu GT Richard Westbrook, Dirk Müller, Joey Hand a Ryan Briscoe
 • Mücke doplní sestavu týmu Ford Chip Ganassi Racing i v letošním závodě Rolex 24 v Daytoně

Ford nasadí dva vozy do světového šampionátu FIA a další dva do americké série IMSA WeatherTech SportsCar Championship. Oba týmy se společně setkají v červnu, kdy vyšlou všechny čtyři vozy Ford GT do nejslavnějšího vytrvalostního závodu na světě – 24 hodin Le Mans. Ford se do Le Mans vrátí půl století po historickém úspěchu v roce 1966, kdy obsadil kompletní stupně vítězů.

Piloti Fordu GT

Další podniky Mistrovství světa FIA ve vytrvalostních závodech se budou konat v Silverstone (Velká Británie), na Nürburgringu (Německo) a ve Spa (Belgie).

Brit Marino Franchitti má s vytrvalostními závody velké zkušenosti, v Le Mans startoval již pětkrát. Němec Stefan Mücke má na kontě několik vítězství v závodech světového šampionátu a v Le Mans již stál na stupních vítězů. Francouz Olivier Pla již rovněž světový šampionát absolvoval. Andy Priaulx z Velké Británie je trojnásobným mistrem světa v závodech cestovních vozů. Dokázal také vyhrát v jednom z nejtěžších vytrvalostních závodů, čtyřiadvacetihodinovce na Nürburgringu, a v Le Mans stál na stupních vítězů.

Stefan Mücke usedne do kokpitu Fordu GT již zanedlouho. Doplní totiž sestavu týmu Ford Chip Ganassi Racing v závodě Roar Before the Rolex 24 v Daytoně, který se jede ve dnech 8. až 11. ledna. Samotná čtyřiadvacetihodinovka v Daytoně se pak koná 30. až 31. ledna a Mücke do ní nastoupí jako třetí pilot Fordu GT s číslem 67. Za volantem se s ním budou střídat Ryan Briscoe a Richard Westbrook.

Nový supersportovní automobil Ford GT je nositelem technických inovací v oblastech aerodynamiky a snižování hmotnosti. Pohání ho nový motor Ford EcoBoost V6 přeplňovaný dvojicí turbodmychadel – nejvýkonnější EcoBoost všech dob.

Ford GT

Kalendář Mistrovství světa FIA ve vytrvalostních závodech:

 • 17. dubna: 6 hodin, Silverstone, Velká Británie
 • 7. května: 6 hodin, Spa, Belgie
 • 18. – 19. června: 24 hodin, Le Mans, Francie
 • 24. července: 6 hodin, Nürburgring, Německo
 • 3. září: 6 hodin, Mexico City, Mexiko
 • 17. září: 6 hodin, Circuit of the Americas (Lone Star Le Mans), USA
 • 16. října: 6 hodin, Fuji, Japonsko
 • 6. listopadu: 6 hodin, Šanghaj, Čína
 • 19. listopadu: 6 hodin, Bahrajn, Bahrajn

TZ a foto: FORD MOTOR COMPANY, s.r.o.

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting