Fittipaldi a Sargeant doplní letošní tým Charouz Racing System pro mistrovství FIA Formule 3 

Charouz Racing Systém představil sestavu svých jezdců pro letošní seriál FIA Formule 3 Championship 2021. Logan Sargeant a Enzo Fittipaldi se připojí k Reshadovi De Gerusovi na soupisce, kterou český tým postaví od 1. kola na barcelonském okruhu 7. – 9. května.

20letý američan Sargeant je nadějnou posilou do mužstva, s ohledem na jeho předchozím výsledkům v této sérii. V roce 2020 bojoval až do konce o titul mistra FIA Formule 3 a skončil na třetím místě se 160 body. Logan vyhrál dva závody v Silverstone a Spa-Francorchamps, získal tři pole position a zaznamenal další čtyři pódiová umístění. Na nedávných oficiálních testech ve Spielbergu a Barceloně se předvedl na trati s Charouz Racing System, a technikům poskytl cennou zpětnou vazbu. Několikrát se jeho výsledné časy dostaly do top 10. Logan bude řídit vůz č. 29.

Brazilec Fittipaldi je 19letý nositel tradic jedné z nejslavnějších závodních rodin na světě. Jeho dědeček Emerson byl korunován šampiónem F1 v letech 1972 a 1974. Za volantem vozu č. 30 bude Enzo soutěžit ve své druhé sezóně v šampionátu FIA Formule 3, kam se posunul po zisku italského titulu F4 v roce 2018 a úspěchu v roce 2019 Formula Regional European Championship.

Reshad De Gerus, který podepsal smlouvu s Charouz Racing Systém již v březnu, bude závodit s monopostem # 31 Dallara-Mecachrome. Během testů odvedl mladý jezdec z ostrova La Réunion, narozený v roce 2003, intenzivní práci, aby byl připraven na svoji nováčkovskou sezónu v mistrovství FIA Formule 3.

Logan Sargeant k tomu uvedl: "Začátkem tohoto roku jsem nevěděl, jestli se někdy znovu nasadím do závodního vozu. Bylo mi tedy ctí, že jsem dostal tuto příležitost od Charouz Racing System. Udělám všechno, co umím, aby mé auto bylo vpředu a stále se budu snažit být platným členem týmu. Opravdu se těším

Enzo Fittipaldi řekl: „Jsem opravdu šťastný za šanci, kterou mi dal majitel týmu Antonin Charouz a manažer týmu Bob Vavřík. Bude to určitě výzva, protože jsem se nezúčastnil žádného předsezónního testování, ale udělám maximum abych využil tuto příležitost. Těším se na první závodní víkend v Barceloně! “ .

Reshad De Gerus řekl: "Jsem velmi nadšený před svým debutem v šampionátu FIA Formule 3, což je zatím největší výzva v mé dosavadní kariéře. Nebude snadné konkurovat mnoha silným jezdcům v poli, ale naše testy se ukázaly jako velmi nadějné a nyní vím, že se mohu učit ještě rychleji, když mám ve stejné garáži dva zkušené spoluhráče jako Logan a Enzo

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.