Finalisté ZLATÉHO VOLANTU jsou tady!

43. ročník motoristické ankety Zlatý volant zná své finalisty. V každé ze sedmi tradičních sportovních kategoriích známe tři nejlepší závodníky, z nichž si pohár Zlatého volantu odnese pouze jeden. Pořadí zůstává v tuto chvíli tajné. O své výhře se vítězové dozvědí teprve v průběhu galavečera Zlatého volantu, který se odehraje již za týden - 6. února v prostoru Cubex v Praze. “Spousta jmen se na předních příčkách ankety objevuje každoročně. Výsledky však rozhodně nejsou stále stejné. V některých kategoriích došlo k překvapivým změnám. S miskami vah také několikrát zahýbaly hlasy veřejnosti,” prozrazuje za pořadatele Jana Svobodová z agentury Pozitif. 

Kategorie Rally a maratony:

Filip Mareš, o kterém se mluví jako o jedné z nadějí české rally. Mareš má ze sezóny 2019 na kontě vítězství v jednom z tuzemských závodů, je také držitelem juniorského titulu mistra Evropy. Dalším ze tří nejlepších je nepřekvapivě Jan Kopecký, držitel celkem jedenácti Zlatých volantů a obhájce vítězství z loňského ročníku. Kopecký se popáté v řadě stal mistrem ČR v rally a z mistrovství světa v kategorii WRC-2 si odnesl celkově pátou příčku. Třetím do party je Martin Prokop, který skončil šestý na Rally Dakar. 

Kategorie Závody na okruzích:

Závody na okruzích mají mezi nominovanými Josefa Krále, který se zaměřuje na vytrvalostní závody, z nichž některé, třeba dvanáctihodinovku v Brně, vyhrál. Do první trojky se dostal také několikanásobný vítěz této kategorie z posledních let, nejlepší český závodník v tahači, Adam Lacko, který má na kontě třetí místo v evropském šampionátu tahačů. Trojici uzavírá Filip Salaquarda, který reprezentuje české barvy v prestižní německé sérii ADAC GT Masters. 

Kategorie Autokros a rallycross:

Radek Jordák, který skončil druhý v evropském šampionátu v kategorii Superbuggy. Jakub Kubíček, vítěz mistrovství ČR v kategorii Superbuggy, který byl v evropském šampionátu pátý. Třetím je vítěz dvou předchozích ročníků Zlatého volantu Petr Nikodém. Nikodémovi, který jezdí v kategorii Buggy 1600, se v loňském roce podařilo získat celkově druhou příčku v evropském šampionátu. 

Kategorie Závody do vrchu:

V Závodech do vrchu aspiruje na vítězství Miloš Beneš, který má z uplynulé sezony na kontě celkové vítězství v mistroství České republiky. Dalším nominovaným je Marek Rybníček, který skončil v celkovém hodnocení MČR třetí, vyhrál Divizi 2 a v evropském šampionátu skončil desátý. Třetím adeptem je obhájce loňského vítězství v anketě Lukáš Vojáček, který si v roce 2019 připsal vítězství v evropském šampionátu v kategorii 1. 

Kategorie Motokáry:

Několik nových jmen se objevilo v Motokárách. Prvním nominovaným je loňský vítěz MČR v kategorii KZ-2 Dominik Javůrek. Jeho abecedním následovníkem je Adam Kowalski, který zaznamenal největší úspěchy v Itálii, kde získal titul tamního šampiona. Trojici uzavírá Jakub Talaš, loňský vicemistr ČR, který zaznamenal úspěchy také na Slovensku a v Německu. 

Zlatá řidítka:

Své finalisty má také anketa zlatá řídítka pro motocyklové závodníky. Zde dostali od odborné poroty a od veřejnosti nejvíc bodů tito závodníci. Karel Hanika, který koncem roku stanul na stupních vítězů osmihodinovky v malajském Sepangu a za zmínku rozhodně stojí také nový traťový rekord, který zajel na mosteckém autodromu v rámci závodu Alpe Adria. Stálicí Zlatých řídítek je v posledních letech další okruhový závodník Jakub Kornfeil, který před několika dny oznámil konec závodnické kariéry. Šestadvacetiletý Kornfeil získal ve třídě Moto3 v mistrovství světa silničních motocyklů celkově 14. místo.  Motorkářskou trojici uzavírá Filip Salač, dnes už jediný Čech v MS. Ten si v kategorii Moto3 připsal v loňském roce 32 bodů a skončil na celkově 23. místě.  

Cena Elišky Junkové:

Sedmero sportovních kategorií uzavírá čistě dámská soutěž o Cenu Elišky Junkové. Zde na vítězství aspirují: Vytrvalostní závodnice Gabriela Jílková, která závodila třeba na dvanáctihodinovce v Brně a která byla ve výběru Formule W pro ženy. Další nominovanou je Gabriela Novotná, která se v loňském roce zúčastnila Rally Dakar a závod úspěšně dokončila. Trojici dam uzavírá Sandra Pokorná, rally závodnice a vítězka českého Dámského poháru v rally. 

Motoristická událost roku:

V kategorii Motoristická událost roku jsou nominovány akce. Barum Czech Rally Zlín, Grand Prix MotoGP v Brně a motoristická akce Legendy

Motorka roku:

Cena za Motorku roku připadne jednomu ze strojů: Aprilia RSV 4 1100RF, BMW S 1000 RR nebo KTM 790 Adventure R

Sportovní auto roku:

Sportovní auto roku má mezi nominovanými auta Audi RS 7, Ford GT Carbon series 2019 a Toyota GR Supra

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.