Finále Remus Cup přineslo české překvapení v Brně

Finále letošního Remus formel cupu, který známe také pod dřívějším názvem Austria formel Cup, přineslo nečekané překvapení v podobě českého jezdce Vaška Šafáře, který poprvé startoval s formulí F3 a hned proháněl největšího favorita Sandro Zellera. Vašek vyhrál kvalifikaci a v závodu ho sice dokonce předjel, ovšem bohužel pořadí bylo nakonec obrácené, neboť byla vyvěšena červená vlajka, a tak se bralo pořadí o kolo zpět. No na premiéru s formulí F3 týmu Franze Woesse super výsledek.

Další fotografie ze závodů Masaryk Racing Days 2018:

Švýcar Sandro Zeller kraluje letošní sezóně. Nejinak tomu bylo i při Masaryk Racing Days, které v Brně již tradičně uzavírají domácí okruhovou sezónu, která se však ztenčila právě na jediný závod na území ČR. Na třetí příčce za Šafářem dojel Němec Regensperger, čtvrtý skončil Švýcar Kurt Böhlen a za ním pak Ital Cola a Švýcar Tobler. Ze druhé kvalifikace opět úspěšnější Šafář se neradoval z prvního místa dlouho a Sandro Zeller nakonec zvítězil i ve druhém klání s náskokem 3,3s. Pro Vaška Šafáře je to i tak velmi cenná zkušenost s F3 a výborný výsledek zároveň. Porazil i Itala Brajnika, který kraloval FIA CEZ a ESET Cupu. Ten skončil ve druhé jízdě třetí, před Regenspergerem. Pátý dojel Ital Cola s Dallarou 312 Mercedes, šestý Švýcar Böhlen, před krajanem Toblerem a Rakušanem Halwachsem. Ve formuli Renault se o vítězství podělili Švýcar Arreger a Vladimír Netušil ze stáje Effective. Ve formuli Renault se neztratili ani Tomáš Chabr, když skončil dvakrát třetí. Ve formuli F4 kraloval dvakrát Tom Beckhäuser (Charouz Racing), dvakrát druhý dojel s Tattusem 014 Abart Tomáš Korený a třetí místa si při premiérovém startu zajistil Stefan Fürtbauer z Franz Woess Racing.