Finále OffROAD Maratonu je tu! Rozhodne se v Ředhošti

Osmidílná soutěž terénních čtyřkolek, motorek a aut se blíží ke konci. Finále se jede v sobotu 10. listopadu ve známém auto-moto areálu v Ředhošti, části obce Mšené–lázně. Na motorkáře a čtyřkolkáře zde čekají dvě hodiny, auta odjedou 4hodinový závod. Starší junioři změří síly během 30 minut a ti nejmladší v 10minutových kláních na jednodušší trati. Večer proběhne slavnostní vyhlášení celé sezony.

V Ředhošti jako první vstávají motorkáři, odstartují v osm ráno. A dle startovní listiny se dostaví opět  v hojném počtu. Někteří pojedou závod „hlavně pro radost“, ale jiným půjde doslova o každý metr. Patří k nim například jezdci na nejsilnějších strojích. V mistrovské třídě E2 je sice jasný mistr Jaroslav Chládek, ale na dalších místech je těsno. Druhého Filipa Boháče (TJ Sokol Krásné Pole) a třetího Jiřího Kelicha (Kestone Racing) nyní dělí pouhý bod! A týmový kolega Boháče Martin Prokeš má na Kelicha ztrátu čtyř bodů. Bodová rovnost vládne v pohárové kategorii E1. O třetí pozici se dělí Miroslav Eliáš (ME 67 Racing) a Honza Vondrášek (Moto Doupě). V absolutním pořadí dle počtu kilometrů také není nic rozhodnuto. Vede mistr E1 Vojtěch Sekanina (Enduro klub Palkovice) s 961 km. Následují Filip Boháč (956 km), Erik Mikulášek z Loras Racing teamu Vyškov (955 km) a Martin Prokeš (953).

Čtyřkolkáři se na start postaví v 10:30. Mistrovští jezdci na sportkách se budou prohánět nejrychleji.   V průběžném žebříčku sice není tak dramatická situace jako loni. Ale Martin Miřejovský (Team Max 2) ještě nemá jistý mistrovský titul. V druhé půlce sezony totiž zrychlil Radek Porš (Quadpoint Racing Team

– CZAuto), který určitě zaútočí na úplnou špici. V posledních kláních se dařilo také dakarskému závodníkovi Zdeňku Tůmovi (Barth racing), který je teď třetí, ale deset bodů od čtvrtého Daniela Rajtera není náskok na jistotu. Stejně jako v kategorii 4x4, kde je těsně pod bednou František Rafaj (Rafi Racing) se ztrátou pěti bodů na třetího Drahomíra Valinu (Dragos Racing). Vítr na první příčce u veteránů může ještě udělat Martin Kuchař (Wings team), druhý za Dušanem Novotným (Kaskadér racing). Ten touží získat hattrick, tedy obhájit titul z roku 2017 a 2016. Miřejovskému se letos daří i v celkovém pořadí. Aktuálně má 958 km, druhý Radek Eiselt (EISteam) 928 km, třetí Daniel Rajter 920 km, čtvrtý Milan Lamina (Can-am) 918 km a pátý Michal Vágner (Čtyřkolky Tišnov) 916 km.

Čtyřhodinovku si užijí auta, na trať vyrazí ve 14:30. Početná kategorie bugin má sice jasného mistra Andy motors racing, ale o další pozice se „poperou“ Quadservis Špak – Vimek racing team, Aroma gold team a Kovoděl Janča. Ve speciálech do dvou litrů se můžeme těšit na souboj červených a modrých. Druhý KB System Offroad team 1 nyní vede o 1,5 bodů nad Wings teamem. Autocentrum Luňák má velmi dobře nakročeno k titulu mistra, ale nějaký ten bod si ještě musí připsat. Stejně jako Offroad centrum Jase ve speciálech nad dva litry, které nyní o 14 bodů poráží Bídu s nouzí. Těsněji je na třetí a čtvrté pozici, kde zatím lepší Wogo team má k dobru čtyři body na velké auto KB System offroad teamu. V Amatérech pro radost pojede jasný mistr letošní sezony West Bohemia racing.

08:00 – 10:00 závod MOTOREK (starší junioři 30 min.)

10:30 – 12:30 závod ČTYŘKOLEK (starší junioři 30 min.)

13:00 – 14:00 závod DĚTÍ A MLADŠÍCH JUNIORŮ

14:30 – 18:30 závod AUT

15:00 VYHLÁŠENÍ závodu motorek, čtyřkolek, dětí a juniorů

20:00 VYHLÁŠENÍ závodu aut a VŠECH CELÉ SEZONY 2018

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.