Finále OffROAD Maratonu: Drama, překvapení i speciální ceny

Poslední díl OffROAD Maratonu se koná tuto sobotu 8. listopadu na trati v Ředhošti. Pro závodníky terénních aut, motorek i čtyřkolek je připravena známá motokrosová trať, která bude stejně jako loni rozšířena i o prostor mimo ni. Některé závodníky dělí v průběžném pořadí pouhý bod, a tak se můžeme těšit na dramatické duely. Navíc se očekávají zajímavé souboje mezi speciály do litru, neboť se na poslední závod přihlásil rekordní počet týmů, které své buginy testují na příští sezonu. A na všechny přítomné, zvláště motorkářské fandy, čeká jedno překvapení spjaté se jménem dakarského jezdce. 

quad

Závěrečný podnik OffROAD Maratonu odstartují v 8:00 motorkáři na dvě hodiny. Právě na tomto závodu se předvede naprostá novinka v České republice, se kterou pojede jeden z dakarských jezdců. V 10:30 se na trať vydají čtyřkolkáři do stejně dlouhého závodu. V obou kláních se o své body podělí i starší junioři, jedoucí půl hodiny. Krásné souboje, při kterých mnohým dospělým divákům tuhne krev, předvedou i děti a mladší junioři na motorkách a čtyřkolkách. Poslední body si mezi sebou rozdají na jednodušší trati mezi 13:00 a 14:00. Při pohledu do výsledků je jasné, že nervozita dozná vrcholu. Mnoho mistrovských a dalších titulů je zatím naprosto otevřená a některé závodníky dělí na medailových pozicích jen jeden bod! Stejně jako v uplynulých ročnících rozhoduje při rovnosti bodů pořadí ve finálovém klání. Přednost má tedy ten, kdo v Ředhošti dříve projede cílem. Letos nově se hodnotí také počet celkově ujetých kilometrů. Nejlepší motorkář získá startovné a servisní zázemí na Intercontinental Rally 2015 do Dakaru, které věnuje VYPE racing team. Nejúspěšnější čtyřkolkář si odnese startovné na IR 2015 z rukou pořadatele tohoto afrického dobrodružství. Poprvé bude odměněn i motorkář v pohárové třídě, který letos dojel „nejdál".  Od společnosti Street moto s.r.o. dostane poukaz v hodnotě 40 tisíc korun na nákup motorky AJP PR5.

off road

Letošní ročník již tradičně uzavře čtyřhodinový závod aut. Motory offroadových vozů zaburácí ve 14:30. Do Ředhoště se přihlásil mimořádně vysoký počet týmů se speciálem do 1000 ccm, které si chtějí na závěr sezony pořádně zazávodit a vyzkoušet nové stroje před podniky v roce 2015. Souboje o každý metr budou probíhat i mezi letošními harcovníky. Hlavně na místech prvních a druhých vicemistrů, kde ještě není rozhodnuto. I v celkovém pořadí dle počtu kilometrů předá pořadatel IR 2015 speciální cenu v podobě startovného. Nejlépe má k němu našlápnuto Rostislav Plný s RP Interierem s vozem do litru. Ale vše bude jasné až v sobotu večer, kdy přímo na místě proběhne i celkové vyhlášení sezony.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.