Finále Carboniacupu proběhne v neděli v Mostě

Letos se objeví jezdci Carboniacupu na domácí trati v Mostě již potřetí a uzavřou také letošní sezónu 2017 v Mostě dne 15.10. Vystřídají tak na technické zatáčkovité trati jezdce FIA ETCC, kteří si zde zazávodili o tomto víkendu. Garantem závodního víkendu se stala firma IP Stav zabývající se stavební činností. Prozatím startovní pole čítá k 90 jezdcům. Ještě je možné se do některých skupin přihlásit.

Nejnapínavější bitva se chystá ve formulové divizi D, kde v celkové klasifikaci vede zatím Jan Rieger na Glorii C8F, kdy o pět bodů za ním je před posledním závodem další adept na zlato, a to Filip Zelenský s krásnou červenou Dallarou F308. Jan Rieger vede prozatím i celkové pořadí a má reálnou šanci vyhrát hlavní cenu Carboniacupu 2017, sadu závodních pneumatik i titul absolutního vítěze za rok 2017. Bude to mít rozhodně těžké, protože nejen Filip Zelenský, ale také Petr Morávek se Škodou Octavií ze skupiny A, či Zdeněk Čurda z béčka s BMW si na celkové zlato brousí zuby. Rozhodnutí padne už brzy, již tuto neděli a vstup do boxů autodromu v Mostě zůstane i při posledním klání zdarma otevřený. Máme před sebou finále, jak se patří, tak se pojďme poohlédnout na to, co nás v neděli v Mostě na autodromu čeká.

Nejobsáhlejší skupinou bude Áčko pro upravené cestovní vozy, přivítá hned sedm účastníků z nedalekého Německa. V A1 se o body popere Zdeněk Sýkora s Hondou CRX s dvěma Fiestama jezdců Aleše Nocara a Jaroslava Petřáše. Petru Morávkovi se Škodou Octávií DTM budou dělat konkurenci dva němečtí účastníci. První z nich Martin Walther pojede na BMW 318i a jeho krajan Jan Teuser s Hondou CRX. O další českou účast se postará jezdec Octavia Cupu Pavel Pups a Vít Martinovský na Hondě TypeR. Německá plejáda zaplaví skupinu A3, kde pojedou různé evoluce vozů BMW, tedy Walter Förster, Uwe Schäfer a Frank Handschke. S dalším BMW je doplní Miroslav Látr a z dalších značek by měl dorazit do Mostu Jiří Vavřička s Fiestou R3 Turbo a Jiří Galuška s Audi TT. Do A4 se přihlásili Otto Svoboda ze stáje Šenkýř Motorsport s BMW GTR, Němec Olaf Haeusner na BMW M3 a další Němec Peter Fecht s VW Golf 5. Ve skupině A5 máme již pravidelného účastníka v Milošovi Mertovi se Subaru Impreza Sti. Ve skupině A8 aut s většími úpravami se přihlásily 4 vozy, Milan Valášek s Ginettou G50, Vít Smejkal s Octávií, Jiří Urban s Lotusem Elise a Petr Suchomel s Meganem Trophy. Do skupiny nejsilnějších vozů A9 máme přihlášené Rakušana M.Olivera a Libora Milotu na Porsche 911 GT3, Lukáše Urbana s Ultimou GTR, dvě Lamborghini Gallardo od teamu Mičánek motorsport a Boleslava Waszka s Corvette ZR1.

Skupina B očekává také slibně se plnící startovní pole. V B2 pojede Jiří Zeman s Hondou Civic, Pavel Zeman s Hondou RX8, Pavel Paseka s Fiestou ST150 nebo Miroslav Beer ze Slovenska se Subaru Impreza. Z německých jezdců se představí Christian Arnold na Seatu Ibiza. Jan Olšaník pak pojede s dalším japonským zástupcem Nissanem Almera Gti. Skupina B3 přivítá jezdce Elba Racing na Alfách Romeo s Tomášem Benešem a Lukášem Liebzeitem, Jana Zubatého s Citroenem DS3, či prozatímního vítěze skupiny B Zdeňka Čurdu s BMW. Ve skupině B4 si zazávodí Tomáš Honz s VW Scirocco, Martin Hanzl s Hondou TypeR, nebo Zbyněk Čurda na BMW M3. Tomáš Vlček pak projede Ford Focus ST. V nejsilnějších sériových cestovních vozech pojede Rakušan Georg Karner s Porsche GT3 RS a Stanislav Šedivec s Corvette ZR1.

Skupina C patří speciálům a prototypům. Zatím nejvíce bodů nasbíral Jan Mareček na KTM X-bow.  V C1 se s rychlými Performery a Pacemakery představí P. Elkmann, D.Hentschel, G. Hatz a F. Franz. V C2 přijedou Rakušané A. Krammer a W. Maurer s nováčkem Karlem Aschauerem na Caterhamech Megabusa a Hayabusa. O jejich konkurenci se postará Volker Heinke s Radicalem, team Janík Motorsport s Normou M20FC, ale také německý vítěz SCC, který přiveze velmi rychlý prototyp PRC Audi, a to Andreas Fiedler, kterého známe také letošní z BOSS GP. S Caterhamy v C3 se představí J.Kirchner, T.Frank, M.Kořínek, M.Bláha, M.Rejman, O.Hejduk, J.Červenka a Michal Vítek. V C4 s těmi silnějšími pak Křečkové, tedy Martin i Jakub. V C5 pak jeden vůz KTM X-bow z Janík Motorsport a Jan Mareček.

Poslední skupinou, jenž se v Mostě ukáže bude skupina D formulových vozů. Tam vládne Jan Rieger s Glorií, před Filipem Zelenským na Dallara F308. Jan Rieger má konkurenci v M. Dietzemu na Schuebel BMW a hlavně přijede Tomáš Chabr s Van Diemenem. V D2 s automobilovým motorem pojede jeho stájový kolega M. Petkov s Tomisem, P. Langer s Autola 1/04, či P. Benz s MT 77. V čistě německou záležitost se změní skupina D3, kde pojede T.Flemming, S.Steibach, H.Werner a Jeanette Siegert na MT 77, T.Rädlein s Renaultem 1600, a dvě Estonie F.Thalmanna a D.Richtera. Tim Rädlein dříve startoval v Interserii, která byla Carboniacupu svým konceptem pohárových závodů velmi blízká. V D4 pak pojede pro vítězství Filip Zelenský s Dallarou F308, Václav Laušmann, Günter Weiss a Matthias Stark na formuli Renault 2,0 a s nově pořízeným Renaultem také Pavel Machulda za team HKC Racing.

Věřte, že se startovní listina pěkně plní, takže finále bude stát za to.

Tak se přijeďte podívat, vstup do depa je zdarma!

Vláďa Rožánek Carbonia team 2017

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.