FIA Truck Most 2020, aneb něco o jezdcích

V Mostě je v plném proudu další představení tahačů, tedy monstrózních závodních obrů FIA ETRC, který má COVID podtitul, letos poprvé. Bohužel, v době když ostatní státy zavírají hranice, jinak nelze a autodrom může být rád, že alespoň nějaké diváky do hlediště za zpřísněných bezpečnostních opatření vůbec dostal.

Každá věc se stane poprvé, a tak autodrom Most má tu čest v této nelehké době uspořádat vůbec první letošní závod FIA ETRC. Před závodem se omluvil na svém FB profilu André Kursim, se svým týmem se do Mostu velmi těšili, ale pracovní úraz znamenal pro tento víkend stopku.

Jochen Hahn, neboli úřadující mistr Evropy FIA ETRC má za sebou už velmi mnoho úspěchů, chtěl by na ně jistě navázat v Mostě kvalitním umístěním, přičemž do závodních trucků zasvětil i svého syna Lukase, ten by měl na chvostu pole sbírat závodní zkušenosti, stejně tak cenné rady bude sbírat další žena ve startovním poli Aliyyah Koloc z Buggyry. Buggyra se těší na pár domácích fandů, kteří nakonec mohou dorazit do ochozů diváckých sektorů autodromu. Přivítá je nejen osvědčený pilot roudnické stáje Adam Lacko, který by rád získal opět titul mistra Evropy, ale pojede s ním další mladík z Francie a syn někdejšího výborného závodníka Fabiena Calveta. Teo Calvet není žádný truckerský amatér, posbíral již zkušenosti v FFSA Camion, neboli mistrovství Francie, kde proháněl Robineaua a Montagnyho. Španělský matador Antonio Albacete se přijede předvést v týmu známého bývalého jezdce FIA ETRC Lutze Bernaua, další Španěl Recuenco dokázal u loni se svým MANem dobře pozlobit střed pole. Tým Tankpool 24 letos změnil techniku, už nepojede s Mercedesy, ale pře zimu využili zpoždění sezóny a postavili zbrusu novou Scanii a jezdit bude už jen jedno auto, tedy Steffen Faas. Nechybí ani tým LionTruck z Francie s Anthony Janiecem na MANu, který v Mostě startoval už hodněkrát. Zájem o pódium mají i další jezdci značky MAN, tedy Maďar Kiss, Sasha Lenz, nebo Agličan Jamie Andrerson, který v loni předvedl na Gibbona pěkné hoplá, když ho v retardéru trochu ,,osedlal,,. Nováčkem pod značkou MAN bude Heinrich Clemens Hecker, uvidíme, jak se mu v Mostě poprvé zadaří.

A nakonec jsem záměrně nechal dva piloty značky Iveco, kteří jezdili pod jedním týmem, tedy René Reinerta a Steffi Halm z Německa, znají to tu velmi dobře a nejednou z Mostu odvezli vítězné poháry.

Truck Prix letos doplňuje Seyffarth Audi R8, legendy DTM a ITC s revivalem,velké formule Maxx v očekávání rekordu okruhu, nebo Clio Cup Bohemia.

Vláďa Rožánek, FIA ETRC 2020

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.