FIA truck má dobojováno, titul slaví Kiss

Poslední závod FIA Truck Racing Championship se jel na známé francouzské trati na okruhu Buggati v Le Mans, který hostil také finále francouzských mistrů a velmi pěknou show nablískaných trucků při exhibičních jízdách. Je to takové malé defilé jinak úžasné sezóny, která svůj velký závod absolvovala na okruhu v Mostě, kde přilákala do ochozů velmi početnou diváckou equipu, tedy 90tis. lidí.

Letos se z titulu mezi truckery raduje Maďar Norbert Kiss s MANem, který nasbíral 499 a byl o velký kus lepší, než zbytek startovního pole. Ovšem úžasný výsledek zajela letos Buggyra. Adam Lacko končí v evropském šampionátu FIA na stříbrném místě a David Vršecký na místě čtvrtém. Práce inženýrů od Buggyry tak sklidila své ovoce. Třetí skončil v účtování FIA ETRC Němec Hahn, pátý pak velezkušený Antonio Albacete ze Španělska. Velmi dobrou sezónu zaznamenal také Reinert racing, když René Reinert skončil šestý a jeho krajanka Stefi Halm na místě osmém.  Mezi ně se pak vklínil Francouz Janiec. Desítku uzavírá Gerd Körber s Ivecem a bývalá jezdkyně DTM Němka Ellen Lohr. Jedenáctý skončil Sasha Lenz s MANem, který ovšem neabsolvoval celou sezónu, zrovna tak, jako Frankie Vojtíšek s dalším MANem, který do sezóny naskočil až závodem na Nürnburgringu. Celkem se představilo 32 závodních trucků. V Le Mans letos dvakrát zvítězil Španěl Albacete, ale také poprvé a hned dvakrát Němec René Reinert.

Velmi povedený závodní víkend obohatilo velké množství diváků, které i v evropském měřítku snese velmi tvrdou konkurenci z Nürnburgringu, či právě z Le Mans a Jaramy, kde patří kamiony také k velké zábavě místních lidí. Těšíme se, že přijmete pozvání na další ročník FIA Truck a uvidíme se stejně jako letos na závodech v Mostě.

Výsledky FIA Truck Racing Championship 2015

http://www.truckracing.de/truckrace/de/gesamtwertung2015/rt/index.html 

Vláďa Driver Rožánek, FIA European Truck Racing Championship 2015

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.