FIA ETRC Zolder 2022: Čtyři vítězové, Lacko slaví s nimi

Hned čtyři vítězové našli cestu na nejvyšší stupínek při závodech FIA ETRC v belgickém Zolderu, kde i počasí hrálo svou neodmyslitelnou roli.

Po závodech FIA ETRC v Mostě, kde si upevnil Maďar Kiss náskok v čele Goodyear FIA ETRC, se závodníci přesunuli do Belgie na okruh Zolder. Počasí o víkendu nebylo zrovna optimální, ale některým jezdcům i toto počasí lépe vyhovuje. V Mostě vyšel téměř naprázdno André Kursim, či Steffi Halm a chtěli si určitě trochu vylepšit svůj bodový příděl do tabulky jezdců.

20220911_FIA_ETRC_06_Zolder_JP_-66

Norbert Kiss sice i zde vyhrával kvalifikace, a dokonce ustanovil i rekord okruhu, ovšem v první jízdě na belgickém okruhu ho o několik málo okamžiků předstihne Sasha Lenz a poprvé o víkendu slaví náš Adam Lacko z Buggyry, kterému samozřejmě držíme palce, aby ze čtvrtého místa dokázal udělat bronz, no bude to ještě těžká práce. Uvidíme po Jaramě a Le Mans Bugatti. Za Lackem končí v první jízdě i Albacete a stájový kolega Téo Calvet. Oproti Mostu nestartoval RBR jezdec Lucas Hahn a zde se představil Clemens Hecker, ale jeho Scania končí až třináctá, těsně před nováčkem Andrém, který závodí ve stáji Lion Truck za zesnulého Anthony Janiece.

Ve druhé sobotní jízdě ujíždí všem Jochen Hahn, nedal šanci ani Kissovi, který se musel prokousávat polem jezdců ze zadních pozic a někteří mu dělali trochu problém. Kursim si s Ivecem dokáže nakonec vyjet třetí místo, tedy proti Mostu velké zlepšení a oslava medaile. Za ním pak následuje Adam Lacko a jeho pronásledovatel Antonio Albacete ze Španělska, který se hlavně klepe na závody v domácím pekle v Jaramě.

Prohlédněte si fotogalerii:

FIA_ETRC_Most.jpg

Steffi Halm ukazuje soupeřům, že v Zolderu s ní šestým místem musí také počítat. Na body v tomto závodě však musí zapomenout vítěz z první jízdy Sasha Lenz. Do desítky se vešel i Téo Calvet, když vydatně Lackovi pomáhá zdržovat za ním ostatní soupeře, zdá se, že se již hodně naučil.

První nedělní jízda už končí konečně v rukou favorita Norberta Kisse, který s náskokem skoro 6sec. poráží druhého Jochena Hahna a třetího Sashu Lenze, bramborová medaile tentokrát zbyla na Adama Lacka, ale i tak drží bodově se špičkou kontakt. Téo Calvet, druhý jezdec Buggyry z Francie dokáže udržet páté místo a vyhrát pohár promotérů. Šestým a osmým místem si Britové Anderson a Brereton udržují body pro Pŕomoters Cup, aby mohli ještě pozlobit Calveta. Těsně za body, tedy za desátým Albacetem končí opět Clemens Hecker a Scanii.

Ve čtvrté jízdě udělal radost všem českým fanouškům truckracingu Adam Lacko ze stáje ZM Buggyra Racing, když s malým náskokem zvítězil a vychutnal si zlatý pohár z belgického podniku. Druhý dojíždí do cíle Jochen Hahn a na stupně vítězů se nakonec podívala i Steffi Halm a na pátém místě dojelo další Iveco Němce André Kursima, italská značka byla, jak se říká na koni. Norbert Kiss nakonec skončil až devátý, a tak na Zolder nebude asi vzpomínat nejdéle. Na desátém místě závod dokončil Clemens Hecker se Scanií a těsně za ním dojel nováček Jonathan André ze stáje Lion Truck Racing. Kiss má na titul stále našlápnuto, náskokem 68 bodů stále vede evropský šampionát hřmotných ořů. Náš Adam Lacko z Buggyry už ztrácí na Sashu Lenze jen 26 bodů a na jeho záda Albacetemu zatím zbývá 56 bodů. Steffi Halm i přes nejnižší bodový zisk z Mostu drží šestou příčku ve FIA ETRC. V sezóně zatím chybí kamiony René Reinerta, který bodoval v Misanu a 5 bodů utržil ještě Martin Gibson z Británie.

Pořadí po Goodyear FIA ETRC Zolder:

Norbert Kiss (HU)  MAN – 303

Jochen Hahn (D) Iveco – 235

Sasha Lenz (D) MAN – 223

Adam Lacko (CZ) Freightleiner – 197

Antonio Albacete (E) MAN – 141

Steffi Halm (D) Iveco – 110

Jamie Anderson (GB) MAN – 101

André Kursim (D) Iveco – 81

Téo Calvet (F) Freightleiner – 75

Lucas Hahn (D) Iveco – 38

Shane Brereton (GB) MAN – 38

 

Vláďa Rožánek, Goodyear FIA ETRC 2022
ilustrační foto: V. Sýkora

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.