FIA ETRC na Slovakia Ringu plná bodová věrtel pro Kisse

Po závodech v Maďarsku se Goodyear FIA ETRC přesunulo na rychlý Slovakia Ring, a nyní se hlásí o slovo slavná ADAC Truck Grand Prix v Německu, která se díky Covidu nekonala vůbec, nebo s velkým omezením.

Slovenský závodní okruh u Orechovej Potoni přivítal těžké závodní stroje už poněkolikáté. Letos celém poli vládl Maďar Norbert Kiss, který po těžké ráně na domácí trati dal přes noc kamion dohromady a doma zajel znovu skvěle. Na Slovakia Ring se tedy dokonale připravil a zvítězil ve všech třech jízdách a jen jednou ho před sebe nepustil Jamie Anderson s MANem, tedy trochu překvapivý vítěz i pro ostatní závodníky, ale všechny za sebou udržel.

Adam Lacko na Slovakia Ringu vybojoval dvě čtvrté příčky, jedno šesté a jedno osmé místo pro Buggyru ale neznamená žádnou velkou tragédii, lépe skončili Sasha Lenz a Jochen Hahn, ale i tak je sezóna ještě otevřená, víkend na Slovakia Ringu se jel totiž jako třetí v pořadí osmi podniků a domácí Most i zvučná ADAC Truck v Německu na jezdce teprve čeká a na domácí trati bude pod tlakem hlavně dvojice Hahn, Lenz. Kromě Kisse, Hahna a Lenze s Andersonem se na stupně vítězů ještě podívali v jedné jízdě letos aktivní Španěl Antonio Albacete, jedoucí v týmu bývalého truckera Bernaua a André Kursim s Ivecem.

Španěl Recuenco se opět vrátil za volant závodního tahače po kratší pause, ale mnoho povyku neztropil.

Druhý vůz Buggyry v rukou mladého Francouze Calveta v celkovém pořadí nenasbíral mnoho bodů, spíše bojoval mezi soupeři v Goodyear Cupu. Před víkendovým ADAC Truck na Nürnburgringu má Kiss v čele evropského šampionátu 160 bodů, před druhým Němcem Lenzem se 128 body a třetí příčka patří Jochenu Hahnovi se 115 bodovým přídělem. Zatím na bramborové pozici číhá směrem k dalším závodům Adam Lacko s 87 body, za ním pak na šanci čeká Antonio Albacete ze Španělska, Němka Steffi Halm, která v týmu Gerda Körbera bude chtít doma urvat co nejvíce bodů a do desítky nejslepších se vešel i Kursim, Anderson, Brereton a Francouz Calvet s Buggyrou. Jedenáctý figuruje Steffen Faas se Scanií, když uzmul na Slovakia Ringu 7 bodů, ale víc jak na Francouze Janiece, který se Slovakia Ringu nezúčastnil, to nestačilo.

Víkendová ADAC Truck GP může směle začínat.

Goodyear FIA ETRC 2022
Foto ilustrační: V. Sýkora

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.