FIA ETRC Most: Posbírá Kiss body domácí Buggyře?

Maďar Kiss zatím v Evropě vede truckerskou enklávu, podaří se jezdcům Buggyry na domácím okruhu uspět a oškubat Kisse o body? To jsou otázky, na které nám odpoví nadcházející víkend v Mostě.

Závody FIA Truck mají v Mostě tradici a 30let se zde jezdí na plný kamionový plyn. Z českých jezdců nemůžeme zapomenout Frankie Vojtíška, Jiřího Moskala, Stanislava a Michala Matějovského, Karla Patočku, Martina Koloce, Daniela Landu nebo Davida Vršeckého. Chvíli jezdil i mostecký Michal Dolák.

Letošní sezóně zatím vévodí Kiss z Maďarska, který sice neměl na růžích ustláno a při bouračce na domácím Hungaroringu se přes noc mechanici zle potili, ale kamion druhý den po hrozné ráně, kterou odnesla i část kabiny stál znovu na startu a znovu vítězil, klobouk dolů jak se říká, ale podobně dopadl právě na Hungaroringu Frankie Vojtíšek po ráně od Kisse na boxové zdi, ten však truck na dlouhou dobu musel oželet.

Sezóna 2022 přišla o jednoho jezdce ve startovním poli Anthony Janiece, který bohužel zemřel, ale tým Lion Truck se i přes těžkosti rozhodl pokračovat v závodech Goodyear FIA Truck Racing a do Mostu přihlásil Francouze Jonathana Andreho, kterému přejeme hodně úspěchů při prvním klání!

Celkem 14 jezdců se přihlásilo do FIA Czech Truck Prix v Mostě. Lucas Hahn jako Race by Race jezdec chce pomoci svému otci k bodovému přídělu, a tak vyrazil i do Mostu. Uvidíme zde všechny staré známé tváře, Antonio Albacete, Jochen Hahn, Norbert Kiss, Sascha Lenz, José Rodriguez, i dva Brity uvidíme, a to Shane Breretona, který dokázal v Mostě i vyhrávat a Jamie Andersona. Tankpool Racing 24 přiveze jedinou Scanii ve startovním poli s jezdcem Steffenem Faasem.

Buggyra Racing připavuje své dva trucky na domácí závod a těší se na podporu domácího publika, kterou bude jak Adam Lacko, tak Francouz Theo Calvet hodně potřebovat. Budeme se těšit, že uzmou body hlavně dvojici na čele, kde se zatím po závodech na autodromech Misano, Hungaroring, Slovakia Ring a Nürnburgring usadila trojice Norbert Kiss, Jochen Hahn a Sascha Lenz a hned na čtvrtém místě číhá před domácím závodem v Mostě Adam Lacko. Budeme spolu s vámi držet palce.

Stav Goodyear FIA Truck Racing Championship 2022:

Norbert Kiss (H) MAN – 206

Jochen Hahn (D) Iveco – 158

Sascha Lenz (D) MAN – 152

Adam Lacko (CZ) Freightliner – 122

Antonio Albacete (E) MAN – 98

Steffi Halm (D) Iveco – 90

André Kursim (D) Iveco – 59

Jamie Anderson (GB) MAN – 57

Theo Calvet (F) Freightliner – 40

Shane Brereton (GB) MAN – 23

Goodyear FIA Truck Promoterś Cup 2022:

Theo Calvet (F) Freightliner – 168

Jamie Anderson (GB) MAN – 166

Shane Brereton (GB) MAN – 157

Vláďa Rožánek, Goodyear FIA Truck Racing Championship 2022
FOTO: V. Sýkora - Autodrom Most - pátek 2.9.2022

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.