FIA ETRC míří do finále, čeká ji Le Mans a Jarama

Po polovičních závodech v Mostě, které zapříčinila nepřízeň počasí, se jezdci FIA ETRC vydali na belgickou trať Zolder. 

Adam Lacko s Buggyrou VK50 v Zolderu sice ani jednou nezvítězil, ale stále zůstává na třetí příčce v Evropě. Na Španěla Albaceteho však ztrácí jen devět bodů, což není moc, pneumatiky jsou hladké, volant kulatý. No ještě si musí dát velký pozor na dotírající Steffi Halm na Ivecu v týmu Gerda Körbera, či Maďara Norbi Kisse s Mercedesem Tankpool 24, kterému sice nevyšel Most, ale v Belgii už získal více bodů, než Lacko. Na Adama potom ztrácejí 21, resp. 22 bodů. 

První závod skončil přesně v pořadí FIA  ETRC, tedy Hahn, Albacete a Lacko, tedy další pódiové umístění pro jezdce Roudnické Buggyry. Osmý opět dojel Brit Terry Gibbon, který si s MANem už v Mostě vyzkoušel start z pole positions při otočeném závodě, tedy v druhé jízdě. Hned za ním skončil rece by race driver Brit David Jenkins a desátou příčku získal další Brit Oly Janes, tentokrát však s Buggyrou VK50.

Prohlédněte si velké fotogalerie:

ETRC 2019 - MostFIA ETRC- Most 2019

Závod číslo 2 opět nevyšel Gibbonovi, který z prvního místa skončil až na třináctém místě a má se ještě mezi ostřílenými truckery co učit. Vítězství, už několikáté uzmul René Reinert z Německa s vozem Iveco, kterému nestačila ani Halm, ani Kiss a Albacete se na bednu nakonec ani nepodíval. Adam Lacko pak před sebe Hahna nepustil a skončil pátý.

Hahn si v prvním nedělním klání opět dojel pro zlatý věnec, pronásledovaný stříbrným Adamem Lackem s Buggyrou VK50 a bronzovým Maďarem Kissem s Mercedesem. Iveca Halmové a Kursima byla tentokrát nad síly Albaceteho a Reinerta, osmý dojel pro změnu další Brit Jamie Anderson na MANu, neminul ho tak start z pole positions.

Ve druhé nedělní jízdě zvítězil Antonio Albacete, čímž tak získal trochu náskoku nad Adamem Lackem s Buggyrou, který tuto jízdu bohužel pro smutek českých fanoušků nedokončil. Druhý dojel Němec André Kursim s Ivecem a bronzovou příčku ustál René Reinert před Mercedesem o body hladovějícího Kisse. Jamie Anderson z pole positions nakonec dojel na pěkném sedmém místě a Jochen Hahn s Ivecem skončil až za ním. Do desítky se vešli ještě Britové Jenkins a Gibbon.

FIA ETRC po Zolderu:

Jochen Hahn (D) – Iveco – 272
Antonio Albacete (E) – MAN – 187
Adam Lacko (CZ) – Buggyra – 178
Steffi Halm (D) – Iveco – 157
Norbert Kiss (H) – Mercedes – 156

Grammer Cup 2019:

Oly Janes (GB) – Buggyra – 236
Jamie Anderson (GB) – MAN – 208
Luis Recuenco (E) – MAN – 207
Terry Gibbon (GB) – MAN – 141
Fabio Citignola (D) – Mercedes – 137

Vzhůru na krásný okruh La Sarthe a na slunnou Jaramu, držte Adamovi palce, medaile z evropských trucků je pořád nadosah.

Vláďa Driver Rožánek
Foto: Vilém Sýkora

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.