FIA ETRC  2022 začíná Misanem

První letošní dějství FIA ETRC, neboli závody těžkooděnců přivítá Misano. Italský závod odstartuje další sezónu FIA ETRC 2022 a věřme, že tentokráte již bez Covid opatření, jak tomu bylo v letech minulých.

V letošním kalendáři Goodyear FIA ETRC 2022 figuruje na prvním místě závodní víkend ve slunné Itálii, dalším dílem bude maďarský Hungaroring, v červenci zavítají kamiony na Slovakia Ring, či na truckerský svátek v Německu na Nürnburgring, tedy ADAC Truck Prix, který se v minulých sezónách ani nekonal.

V září nechybí v kalendáři náš severočeský Most, ani Zolder v Belgii, a nakonec se jezdci opět vydají do Le Mans na 24h Camions a finálová Jarama bude i letos jistě velmi teplá.

Mezi jezdci a týmy nechybí žádné známé jméno, naopak Clemens Hecker dokonce překvapil novou Scanií.

Do několika evropských závodů se jistě vydá Brit Shane Brereton, nebo José Rodriguez z Portugalska.

Ani letos nebude chybět roudnická Buggyra s Adamem Lackem, či Francouzem Leo Calvetem a zcela jistě se po loňském třetím místě Adama Lacka zapojí do bojů o medaile, jejíž první sada se bude rozdávat již tento víkend. Další Scanii ve startovním poli opět přiveze Steffen Fass z Německa s týmem Tankpool 24 Racing, který předloni přesedlal ze značky Mercedes. Italská značka Iveco má své hvězdy na domácím autodromu také. René Reinert, Steffi Halm, André Kursim, či Jochen Hahn zahájí opět s touto značkou a po čtvrtém místě Jochena Hahna v loňské sezóně, si bude chtít zcela jistě napravit reputaci. Se značkou MAN opět vyrazí do kolotoče FIA ETRC také Francouz Janiec, v týmu T-Sport Bernau Španěl Antonio Albacete, Němec Sasha Lenz, nebo také loňský vítěz Maďar Norbert Kiss, který loni zvítězil s pěkným náskokem, před druhým Sashou Lenzem, tedy synem slavného truckera. Brit Jamie Anderson piloty se značkou MAN uzavírá a doufejme, že bude i on zpestřením pole kamionů.

Několik pilotů letos opět testovalo před sezónou v Mostě a na další závody na domácí trati se všichni moc těšíme.

Tak Misano vítej.

Text: VDR, foto: V. Sýkora

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting