Ferrari vítězí v 6H i 12H Estoril

WTM by Rinaldi Racing zvítězil v 6H kvalifikačním závodě CREVENTIC v Estorilu v 24H SERIES s novým Ferrari 296 GT3.

WTM týmu Rinaldi Racing Ferrari (#22, Georg Weiss / Leonard Weiss / Jochen Krumbach / Torsten Kratz) si ráno zajistil pole position pro šestihodinový závod a poté vedl 162 z dokončených 196 kol na 4,182 km dlouhém okruhu Circuito Estoril a zajistil si své první vítězství v 24H SERIES 2023 powered by Hankook.

Výsledek znamená, že německý tým odstartuje do sobotního závodu Hankook 12H ESTORIL z pole position.

Pro doplnění kontextu, WTM by Rinaldi Racing Ferrari dokončil více než 819 km na cestě k vítězství, dokonce dále, než je vzdálenost od nejsevernějšího cípu Portugalska k nejjižnějšímu bodu země (561 km).

Posádce David Vršecký, Adam Lacko a Aliyyah Koloc v kvalifikační šestihodinovce i hlavním závodě na 12 hodin jen o vlas uniklo vítězství, trio týmu Buggyra ZM Racing s vozem Mercedes-AMG GT4.

V 6H kvalifikačním závodě David Vršecký projel vítězně cílem s náskokem dvou sekund před korejským týmem Atlas BX Motorsports. V oslavném gestu najel těsně k boxové zítce a v euforii za sebou přehlédl jeden z vozů třídy GT. Jury tento manévr označilo za ohrožení rychlejšího soupeře a vyměřilo 30sekundový trest. Odvolání bylo zamítnuto, takže penalizace poslala Buggyru na druhé místo.

Zdroj dynamické sekce: » 6H - Estoril (Fotogalerie)

Vítězné tažení Ferrari pokračuje i v sobotu

Vůz WTM týmu Rinaldi Racing Ferrari 296 GT3 (#22, Georg Weiss / Leonard Weiss / Jochen Krumbach / Torsten Kratz) odstartoval z pole position poté, co v pátek zvítězil v kvalifikačním závodě CREVENTIC 6H, a v sobotním 12hodinovém vytrvalostním závodě téměř nechyboval, když vedl 393 z dokončených 401 kol a získal senzační vítězství na Hankook 12H ESTORIL. Jochen Krumbach také zajistil německému týmu celkově nejrychlejší kolo závodu – 1 m 37,302 s.

Kromě pátého vítězství Ferrari ze sedmi oficiálních podniků CREVENTIC v Portugalsku od roku 2017 se WTM by Rinaldi Racing také stává prvním týmem GT v roce 2023, který získal více než jedno celkové vítězství v závodě 24H SERIES.

"Byl to perfektní víkend, rozhodně. Prostě splněný sen řídit vůz GT3 a získat dvě vítězství, včera   v kvalifikačním závodě 6 hodin a dnes 12 hodin, to byl prostě fantastický víkend," vysvětlil Torsten Kratz Peteru Snowdenovi z radiolemans.com. "Přijeli jsme sem, abychom viděli, co tento vůz dokáže, a od prvního dne to šlo velmi dobře. Skvěle jsme spolupracovali jako tým a všichni mí spoluhráči odvedli skvělou práci. Měli jsme vše pod kontrolou a auto bylo perfektně připravené, s pěkným nastavením, které netýkalo pneumatik. Nemám slov!"

David Vršecký, Adam Lacko a Aliyyah Koloc dokazovali, že se s nimi ve světě endurance musí počítat. V boji o vedení, který posádka Buggyry opět sváděla s Atlas BX Motorsports, je nezastavila ani dramatická zápletka v podobě upadlého kola.

„Asi pět minut před koncem mého dvouhodinového stintu jsem v zatáčce ucítil ránu, auto spadlo na stanu a přední levé kolo odcestovalo úplně pryč,“ popsal Adam Lacko kritický moment. Evropský truckový šampion se náhlým přechodem na tříkolku nenechal zaskočit a pokračoval do boxů na třech kolech. „Kluci v boxech si mysleli, že mám jen píchlou pneumatiku, a ne že přijedu jako s trakařem jen na třech kolech,“ dodal se smíchem Lacko.

Souboj s časem a snaha o návrat na pozici lídra třídy GT4 pokračovaly až do portugalského soumraku. Jenže pouhých deset minut před vypršením dvanáctihodinového limitu začal speciál Buggyry hořet. A opět u toho byl Adam Lacko.

„V poslední zatáčce začalo auto divně škytat a brblat. Myslel jsem, že došel benzín, a zamířil na tankování. Ale jak se podívám do zpětného zrcátka, vidím nějaké velké blikání. A pak jsem slyšel do sluchátek:  ´Pozor, hoříš! ´. Tak jsem okamžitě zastavil a co nejrychleji se snažil z vozu vystoupit. 

Mercedes-AMG sice neproťal cílovou čáru, ale ujetá vzdálenost stačila posádce Buggyry k repríze pátečního výsledku. David, Adam a Aliyyah si zopakovali výstup na druhý stupínek. 

Zdroj a foto: Creventic.com a Buggyra.com

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting