F4 CEZ vstoupí do své druhé sezóny v Balaton Parku

Šampionát F4 CEZ certified by FIA má za sebou úspěšnou úvodní sezónu 2023, během které jsme mohli vidět vysoce konkurenceschopné startovní pole a parádní závody. V zimních měsících probíhají čilé přípravy na druhou sezónu, která přinese hned několik změn.

Ty první se týkají kalendáře. Sezóna 2024 začne tam, kde ta předchozí vyvrcholila - na novém okruhu Balaton Park u jezera Balaton v Maďarsku. Následující víkendy budou hostit Red Bull Ring, Slovakia Ring, Autodrom Most, Automotodrom Brno a finále se uskuteční na novém okruhu v kalendáři - Salzburgringu. Spolu s F4 CEZ pojede celou sezónu také šampionát TCR Eastern Europe a ve většině případů také ESET Cup, Clio Cup a Twingo Cup.

Každý víkend se bude skládat z volného tréninku, kvalifikace a tří závodů. Závodníci tedy během sezóny odjedou celkem osmnáct závodních jízd. Kvalifikace bude zkrácena z pětadvaceti minut na dvacet, přičemž dojde naopak k prodloužení volného tréninku z pětadvaceti minut na třicet.

Oficiálním dodavatelem pneumatik pro F4 CEZ bude Pirelli. Výrobce má s promotérem uzavřenou smlouvu na tři roky. Díky tomu budou ceny pneumatik srovnatelné s cenami v ostatních šampionátech F4.

Na potvrzení jezdeckého pole je ještě brzy. Už teď ale víme, že Gender Racing Team a české týmy JMT Engineering a SAPE Motorsport objednali druhý monopost. Do seriálu se připojí Maffi Racing a se dvěma vozy také AS Motorsport. Organizátor očekává i další týmy, takže jezdecké pole by mělo být mnohem širší než v loňském roce.

Seriál také bude pokračovat s hodnocením Rookie Rocket Cup, které se osvědčilo v první sezóně. Toto hodnocení je šancí pro všechny nováčky v šampionátu, pro závodníky starší čtyřiceti pěti let a také pro závodníky, jejichž nejrychlejší čas bude pomalejší než 102% času vítěze závodu. Tito všichni tak dostanou příležitost mít svou vlastní klasifikaci a tím pádem pódium po každém závodě.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.