SMS.cz Adrenalin Cup 2015 – extrémní závod ve všem možném...i vynášení sudu s pivem!

V Ostravici se již tuto sobotu představí ti nejlepší běžci, paraglidisté, cyklisti i kajakáři. Čeká je totiž start na již 19. ročníku SMS.cz Adrenalin Cupu, který je zároveň mistrovstvím České republiky v extrémním závodu štafet. Součástí netypického sportovního klání bude i závod Beskydský šerpa, kde se čtyřčlenná družstva utkají ve vynášce sudu piva. Akce se koná v sobotu 27. června od 10 hodin.

adrenalin cup

Kromě outdoorových nadšenců tato nevšední sportovní událost tradičně láká i českou sportovní špičku. Mezi letošními účastníky bude možné zahlédnout například reprezentanta ve snowboardcrossu Michala Novotného a vodní slalomáře Vítka Přindiše a Lukáše Kubričana. Hlavní sportovní postavou však bude polský biker Marek Konwa, olympionik a mistr světa v kategorii U23. SMS.cz Adrenalin Cup rozhodně není procházka růžovým sadem.

adrenalin cup

Účastníci závodu na prvním úseku změří síly v šestnáctikilometrovém běhu, následující člen štafety se prolétne na paraglidu z Lysé hory, dalších 34,5 km zdolá třetí člen štafety na horském kole a finiš bude patřit jízdě na kajaku včetně nezbytného eskymáka. I profesionální sportovci, kteří jsou na tvrdé tréninkové podmínky zvyklí, se tak určitě zapotí.

„Závod odstartuje tradičně v 10 hodin z fotbalového hřiště, první paraglidisté by měli letět z Lysé hory v 11:15 hodin. O patnáct minut později by už měl vyjíždět na trať biker z nejrychlejšího týmu. Start prvního kajakáře očekáváme přibližně v 13:15 hodin. Zpět na fotbalové hřiště v Ostravici by měl vítěz dorazit okolo 13:45 hodin,“ přibližuje časový harmonogram akce Martin Kráčalík. Trasa závodu přitom povede rozmanitou a malebnou Beskydskou krajinou, nejlesnatější oblastí v celé České republice.

šerpa

Kóty závodu SMS.cz Adrenalin Cup

Běh do vrchu 16 km - převýšení 1 145 m
Paragliding 5,5 km - převýšení 925 m
Mountain bike (MTB) 34,5 km - převýšení 1430 m
Kajak 5 km – převýšení 70 m - 15 branek, skok do vody z rampy, eskymácký obrat

 „To, že se na jednom místě dají provozovat čtyři náročné sportovní disciplíny je ojedinělé. Takových závodů, jakým je Adrenalin Cup se ani v rámci Evropy mnoho nekoná. Navíc je vidět, že si akce vybudovala i pravidelný okruh fanoušků. Líbí se mi, že se jedná o týmovou soutěž, kde se mohou závodníci v rámci družstva spolehnout jeden na druhého. A zároveň tato akce podporuje rozvoj sportovního a přírodně orientovaného cestovního ruchu v kraji. Těší mne, že lidé mají zájem trávit svůj volný čas aktivně,“ pochvaluje si Ivan Strachoň, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje, který nad celou akcí převzal záštitu.

Beskydský šerpa – běh do vrchu se sudem piva již posedmé

Divácky atraktivní vsuvkou celého závodu bude i Beskydský šerpa – závod čtyřčlenných družstev v běhu do vrchu. Na účastníky netypického běžeckého závodu, který s v rámci SMS.cz Adrenalin Cupu koná letos již posedmé, čeká trať dlouhá 9 km s převýšením 950 metrů. Úkolem družstva bude vynést sud piva z Ostravice na Lysou horu na dřevěném šerpském nosiči. A cena pro vítěze? Kromě speciálního poháru od skláře Zdeňka Kunce samozřejmě sud piva.

I v extrémních podmínkách se dá pomáhat

Na fotbalovém hřišti v Ostravici-Beskydech, odkud celý závod tradičně odstartuje, bude pro diváky připraveno i Oranžové kolo Nadace ČEZ, na němž mohou zájemci „vyšlapat“ pomoc občanskému sdružení Linie radosti, které poskytuje sociální služby ve Frýdku-Místku v rámci denního stacionáře a pomoc poputuje také do TJ Sokol Ostravice.

SMS.cz Adrenalin Cup bude mít i letos bohatý doprovodný program zejména pro děti, jako je například malování na obličej, dětský fotbal, trampolína, nízké i vysoké lanové městečko Tarzanie park a další drobné hry a soutěže. Celou akci završí svým večerním vystoupením skupina FiHa a DJ Friky. Děti však budou k vidění i v samotném závodě. Svůj vlastní tým Lvíčata totiž vyšle do sportovního klání Dětský domob Dolní Lánov. 

Adrenalin Cup

SMS.cz Adrenalin Cup a Beskydský Šerpa se konají pod záštitou náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Ivana Strachoně, za podpory Povodí Odry, Lesů CR, a.s a sponzorů včetně generálního partnera akce, portálu SMS.cz. Pořadatelem je agentura Seven Days Agency, s.r.o.

Další info: www.adrenalincup.cz 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.