Extrémní závod čtyřčlenných štafet  - SMS.cz Adrenalin Cup 2014  

Na 18. ročníku SMS.cz Adrenalin Cupu, si zlato a zároveň i titul mistra České republiky v extrémním závodu štafet, který se letos pro silný vítr musel bohužel obejít bez seskoku paraglidistů, vybojovala štafeta OpavaNet ve složení Robert Krupička (běh), Jan Škrabálek (paragliding), Michal Kaněra (MTB) a Kamil Mrůzek (kajak) s časem 3:03:04. V ženské kategorii zvítězil v čase 3:45:52 čtyřčlenný tým Technika Brno Extreme Ladies ve složení Metelková Táňa (běh), Alina Antošová (paragliding), Jitka Škarnitzlová (MTB) a Anna Zástěrová (kajak). Na start letošního ročníku se postavilo celkem 48 mužských a 8 ženských štafet. Extrémní závod štafet nedokončili pouze tři mužské štafety. Jedna z důvodu pádu a dvě pro poruchu řetězu na kolech bikerů.

adrenalin cupBěžecká trať je na Adrenalin Cupu pěkně postavená. Letos přibyla i technicky těžká lesní pasáž uprostřed závodu, což dodalo celé trase ještě extrémnější parametry. Jsem moc rád, že jsem svým výkonem přispěl k vítězství celého našeho týmu. To je pro mě mnohem cennější než vítězství v běžecké kategorii,“ říká běžec vítězného OpavaNet týmu Robert Krupička.    

Nevidomý běžec, Jan Říha, zdolal Lysou horu za 2 hod. a 5 min. Se svými týmovými kolegy z týmu Fond Sportovců paraglidistou Tomášem Bílkem, bikerem Alešem Razýmem a kajakářem Janem Havlíčem zdolali závod s časem 4:23:05 a umístili se tak v mužské kategorii na 24. místě.

Adrenalin Cup jsem běžel už předloni a těšil se na skvělou atmosféru. I když jsem věděl, co mě čeká, bylo to náročné, zvláště pak prostřední část, kde bylo více kamení. Určitě mě těší umístění celého týmu, kluci za mnou opravdu zabojovali,“ hodnotí svůj druhý start na Arenalin Cupu Jan Říha. 

 „Trať bikerů byla klasicky hodně náročná, ale poučil jsem se z chyb v minulých ročnících a letošní závod bych hodnotil jako nejvíce vydařený. Loni jsem měl na trati například tři defekty, letos s parádním vypůjčeným kolem žádný,“ pochvaluje si dnešní závod olympionik Aleš Razým.

Extrémní závod si letos vyzkoušely i děti z dětského domova Dolní Lánov (Tým DD Dolní Lánov) a neslyšící děti z Valašského Meziříčí v rámci týmu Neslyšící Valmez. Štafeta DD Dolní Lánov se v celkovém pořadí umístila na výborném 17 místě, tým Neslyšící Valmez skončil celkově na 36. místě

Lysou horu zdolal také vítěz předchozích Šerpských závodů Zdeněk Pácha, který na svých bedrech nesl ve speciálně upravené krosně vozíčkáře Jakuba Šteflíčka ze Strmilova. Devíti kilometrovou trasu na vrchol s převýšením 950 metrů zvládli oba borci za 3 hodiny a 6 minut.

adrenalin cup

Kóty závodu SMS.cz Adrenalin Cup

Běh do vrchu 16km - převýšení 1145m

Paragliding 5,5km - převýšení 925m

Mountain bike (MTB) 31km - převýšení 1430m

Kajak 5km – převýšení 65m - 15 branek, skok do vody z rampy, eskymácký obrat

Vítězem šestého ročníku závodu Radegast Beskydský šerpa se stal čtyřčlenný tým Neškodní jedinci. Rudolf Mališ, David Belej, Radomr Viej a Václav Tyleček vynesli na zádech na Lysou horu 65kg těžký sud piva Radegast v obdivuhodném čase 1:45:04. Odměnou pro vítězný tým je poukaz na odběr jednoho sudu piva Radegast pro každého člena týmu. Dalších devět týmům v pořadí si jako výhru odnáší po jednom sudu piva Radegast.  

SMS.cz Adrenalin Cup a Radegast Beskydský Šerpa se koná pod záštitou moravskoslezského hejtmana Miroslava Nováka, za podpory Povodí Odry, Lesů CR, a.s a sponzorů včetně generálního partnera akce, portálu SMS.cz, tradičně organizuje agentura Seven Days Agency, s.r.o.

adrenalin cup

   

BĚH

PARAGLIDING

MTB

Kajak

1. místo "muži"

OpavaNet:

Robert Krupička

Jan Škrabálek

Kaněra Michal

Mrůzek Kamil

2. místo "muži"

EUROFOAM CELTEX:

Jan Janů

Dalibor Kaláb

Jan Jobánek

Vojtěch Neumann

3. místo "muži"

KIA Motors:

Ondřej Fejfar

Michal Krysta

Michal Bubílek

Lukáš Kubričan

1. místo "ženy"

Technika Brno Extreme Ladies

Táňa Metelková

Alina Antošová

Jitka Škarnitzlová

Anna Zástěrová

2. místo "ženy"

Koral Bartoněk tým

Pavla Schorná

Petra Figalová

Irena Berková

Petra Halašková

3. místo "ženy"

Beskydské fialky

Paulina Maciuszek

Alena Fialová

Barbora Ryšková

Eva Ornstová

 

JEDNOTLIVÉ DISCIPLÍNY

BĚH "muži"

Robert Krupička

1:08:08

MTB "muži"

Michal Kaněra

1:30:59

KAJAK "muži"

Lukáš Kubričan

0:23:44

JEDNOTLIVÉ DISCIPLÍNY

BĚH "ženy"

Pavla Schorná

1:19:38

MTB "ženy"

Jitka Škarnitzlová

1:54:40

KAJAK "ženy"

Eva Ornstová

0:26:33

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.