Extrémní Dakar – v úterý tropy a ve středu sníh!

Martin Prokop po hodinové penalizaci průběžně osmnáctý

364 ostrých kilometrů a extrémní nadmořská výška až 5.000 metrů byly hlavní jmenovatele nástrah třetí etapy letošní Rally Dakar. Jediný český zástupce v kategorii automobilů Martin Prokop s navigátorkou Ilkou Minor do ní vstupovali z šestnáctého místa a během jejího průběhu se prokousávali výsledkovou listinou až na skvělé deváté místo, znamenající posud to TOP 10 klasifikace celkové. Studená sprcha pro celý tým MP-Sports i jeho fanoušky však přišla od organizátorů, kteří česko-rakouské posádce udělili hodinovou penalizaci za neprojetý waypoint.

Martin Prokop Official

Průběh středeční etapy popisuje Martin Prokop: „Auto po úterní pekelné etapě fungovalo již o mnoho lépe, takže jsme se místo chlazení a obav o fungování motoru mohli začít věnovat závodění. Ráno to začalo hodně divoce a dalo nám to pořádně zabrat, protože prvních 75 km v kuse byl off-road, jaký jsem ještě nezažil. V jednu chvíli jsme se trápili i s navigací, když jsme ztratili i stopy i terénu a podle toho co jsme pak viděli, tam bloudil kde kdo. Zbytek etapy byl již vyloženě vysokohorský přejezd přes 5.000 metrů vysoký
průsmyk And a to jsme již jeli svoje tempo bez větších potíží. Zastihla nás tam bouřka a začalo sněžit, takže oproti úterním téměř padesáti stupňům ve stínu to je celkem srandovní změna.“ Již v průběhu samotné etapy však nad Martinem s Ilkou visel otazník možné penalizace za minutý průjezdný bod, což se ve večerních hodinách bohužel potvrdilo.

„Po problémech s chybějícím waypointem nás neminula hodinová penalizace, které nás sráží z desátého místa průběžně na příčku osmnáctou. Je to mrzutá komplikace, ale nedá se nic dělat a jedeme a bojujeme dál. Pokusíme se udělat zase nějakou radost našim fanouškům, kterým na dálku děkuji za skvělou podporu. Sledujte náš týmový Facebook a YouTube kanál pro nejnovější informace a držte nám pěsti,“ uzavírá Prokop před zaslouženými pár hodinami spánku.

Martin Prokop Official

Průběžné pořadí Rally Dakar 2017 kategorie automobilů po 3. etapě:

1. S. LOEB (FRA) PEUGEOT 6:54:56
2. C. SAINZ (ESP) PEUGEOT +00:00:42
3. S. PETERHANSEL (FRA) PEUGEOT +00:04:18
4. M. HIRVONEN (FIN) MINI +00:09:38
5. N. ROMA (ESP) TOYOTA +00:13:04
6. Y. AL RAJHI (SAU) MINI +00:15:17
7. C. DESPRES (FRA) PEUGEOT +00:15:25
8. O. TERRANOVA (ARG) MINI +00:21:29
9. J. PRZYGONSKI (POL) MINI +00:27:37
18. M. PROKOP (CZE) / I. MINOR (AUT) FORD +01:33:54


Další etapa:
Čtvrtek 5. 1.
Stage 4
Celkem 521 km, měřený úsek 416 km

TZ a foto: Martin Prokop Official Media

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.